Pirmasis medalis - bronzinis

2014 08 19 19:59
Iš kairės: Giedrius Titenis, Adamas Peaty ir Rossas Murdochas. AFP/Scanpix nuotrauka

Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančiame Europos plaukimo čempionate Lietuva vakar džiaugėsi pirmuoju medaliu. Bronzą iškovojo Žilvino Ovsiuko auklėtinis anykštėnas Giedrius Titenis.

Pirmąjį savo apdovanojimą Europos čempionatuose 25-erių G. Titenis pelnė 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Rungties finale G. Titenis 100 m įveikė per 59,61 sek., užėmė trečiąją vietą ir į priekį praleido tik du britus - čempionu tapusį Adamą Peaty (58,96 sek.) ir sidabrą laimėjusį Rossą Murdochą (59,43 sek.). Ketvirtas finišavęs vengras Danielis Gyurta (59,88 sek.) nuo lietuvio atsiliko 0,17 sek. Įpusėjus distancijai G. Titenis buvo antras, vos 0,03 sek. atsilikdamas nuo R. Murdocho, bet iki tol trečioje vietoje plaukęs A. Peaty lemiamoje atkarpoje spurtavo ir tvirtai išsiveržė į lyderius.

Šios rungties pusfinalyje G. Titenis plaukė greičiau - per 59,35 sek., o atrankos varžybose finišavo per 1 min. 0,48 sek.

Berlyne G. Titenis dar varžysis 50 m ir 200 m plaukimuose krūtine. Pastarojoje rungtyje 2009 metų pasaulio čempionate Romoje jis iškovojo bronzos medalį (2:07,80). 200 m plaukimo krūtine atrankos varžybos prasidės šiandien 11 val. Lietuvos laiku. Šiose varžybose dalyvaus ir Igoris Kozlovskis.

Vakar Europos čempionate startavo dar trys Lietuvos sportininkai. 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungties atrankoje I. Kozlovskis distanciją įveikė per 2 min. 6,07 sek. ir užėmė 33 vietą tarp 35 sportininkų. Geriausią rezultatą 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje užfiksavo vengras Laszlo Csechas (1:59,17).

Simonas Bilis 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje pasiekė asmeninį rekordą - 1 min. 50,29 sek. Tačiau iki pusfinalio lietuviui buvo per toli - jis kartu su graiku Christosu Katrantziu ir šveicaru Jeanu Baptiste'u Febo pasidalino 35 vieta tarp 60 dalyvių. Atrankoje greičiausiai plaukė vokietis Paulas Biedermannas (1:46,62).

Eva Gliožerytė 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje nuotolį įveikė per 58,70 sek. ir tarp 42 dalyvių liko priešpaskutinė, 41-a. Į pusfinalį su geriausiu laiku pateko olandė Femke Heemskerk (53,55 sek.).

Be G. Titenio ir I. Kozlovskio, šiandien Berlyne varžysis dar du lietuviai - Gytis Stankevičius (50 m plaukimo nugara atranka) ir E. Gliožerytė (100 m plaukimo nugara atranka).