Pirmasis medalis - sidabro

2013 12 12 17:36
Sidabrą iškovojusiai R.Meilutytei po finišo beliko pasveikinti nugalėtoją J.Jefimovą. AFP/Scanpix nuotrauka

Danijoje vykstančio Europos plaukimo čempionato trumpame (25 m) baseine pirmą dieną mūsų šalies atstovai iškovojo sidabro medalį ir pasiekė penkis Lietuvos rekordus.

Iš ketvirtadienį startavusių visų 11 mūsų šalies pasiuntinių labiausiai nudžiugino medalį pelniusi tituluotoji šešiolikmetė Rūta Meilutytė. Olimpinė ir pasaulio čempionė bei rekordininkė 50 m krūtine rungties finale konkuravo su nuolatine savo varžove iš Rusijos Julija Jefimova, kuri kvalifikacijoje pasiekė Europos čempionatų rekordą – 29,47 sek. (Rūtos rezultatas rytinėse varžybose buvo antras – 29,94 sek. – tarp 53 plaukikių). Pusfinalyje Rūta irgi užėmė antrąją vietą (29,41), finale ji plaukė dar greičiau (29,10), tačiau čempionės titulas atiteko J.Jefimovai. Finale ji dar sykį pagerino Europos čempionatų rekordą - 29,04 sekundės. Bronzą iškovojo Olandijos atstovė Monieka Nijhuis (29,79).

Be Rūtos, ketvirtadienį lietuviai dėl medalių kovojo dar dviejose rungtyse. Danas Rapšys plaukdamas 200 m nugara užėmė 5 vietą – 1:52,53. Auksą iškovojo lenkas Radoslawas Kaweckis (1:49,42), sidabro medalį - vengras Peteris Bernekas (1:50,43), bronzą - vokietis Christianas Dieneris (1:51,40). Beje, per atrankos varžybas D.Rapšys pasiekė Lietuvos rekordą - 1:53,08 (ankstesnis - 1:55,28 - nuo 2004 metų priklausė Vytautui Janušaičiui), o finale jį dar pagerino. Rytinėse varžybose D.Rapšio rezultatas buvo ketvirtas tarp 34 dalyvių.

Per atranką Lietuvos rekordą pasiekė ir mūsų vyrų kvartetas - Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Simonas Bilis - estafetėje 4x50 m kompleksiniu būdu distanciją įveikęs per 1:35,81. O vakar finale mūsų plaukikai finišavo penkti ir dar sykį pagerino šalies rekordą - 1:35,26. Čempionais ir pasaulio rekordininkais tapo Rusijos atstovai - 1:32,38, antri - Italijos plaukikai - 1:32,83, treti - Vokietijos sportininkai – 1:33,06, ketvirta - Baltarusijos rinktinė (1:34,56).

Dar vienu Lietuvos rekordininku Danijoje tapo Povilas Strazdas - atrankoje plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi jis distanciją įveikė per 3:47,95 ir viršijo nuo 2004 metų V.Janušaičiui priklausiusį rekordą (3:49,96). Deja, į kitą etapą Povilas nepateko - tarp 62 plaukikų jis užėmė 34 vietą.

50 m laisvuoju stiliumi pusfinalyje vakar vakare plaukę M. Sadauskas (21,73) ir S.Bilis (22,02) į finalą nepateko. Jie užėmė atitinikamai 11 ir 15 vietas.

Po jų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje dalyvavęs G.Titenis distancijoje užtruko 58,26 sek. (10-as rezultatas) ir šiandien varžysis dėl medalio.

Kitų Lietuvos plaukikų rezultatai

Igoris Kozlovskis 200 m kompleksiniu būdu rungtyje tarp 39 sportininkų buvo 26-as (2:00,07), o krūtineplaukdamas 100 m jis tarp 60 dalyvių užėmė 43 vietą (1:00,50).

Plaukimo 50 m laisvuoju stiliumi atrankoje Jevgenijus Rogožinas tarp 59 sportininkų buvo 58-as (23,36 sek.) .

100 m plaukimo peteliške kvalifikacijoje Deividas Margevičius finišavo 29-as (52,90 sek.), o Tadas Duškinas – 31-as (52,99 sek.) tarp 48 dalyvių.

100 m nugara rungties atrankoje Ugnė Mažutaitytė tarp 35 plaukikių tenkinosi 26 pozicija – 1:02,35.