Pirmieji A lygos čempionų nuostoliai

2009 04 14 0:00
"Ekrano" (kairėje - kapitonas D.Bička) bei "LKKA ir Teledemos" (gynėjas A.Jefišovas) dvikova.

Lietuvos futbolo A lygoje savaitgalį sužaistos 2-ojo turo rungtynės, kuriose pirmuosius taškus prarado čempiono titulą ginantis Panevėžio "Ekrano" klubas.

Panevėžiečiai išvykoje nesugebėjo įveikti A lygos debiutantės Kauno "LKKA ir Teledemos" - rungtynės baigėsi taikiai 1:1.

Čempionate kol kas pirmauja po dvi pergales iškovojusios Vilniaus "Vėtros", Marijampolės "Sūduvos" ir "Šiaulių" komandos.

Neįvertino naujokų.

"Ekrano" pergale rungtynėse su "LKKA ir Teledema" neabejojo beveik niekas. Tačiau čempionams nesisekė pralaužti sutankintos studentų gynybos. Pirmame kėlinyje panevėžiečiai tiesiog uždarė šeimininkus jų aikštės pusėje, bet įvarčio pasiekti jiems nepavyko.

Arčiausiai tikslo buvo Deimantas Bička, pataikęs į skersinį.

Iš karto po pertraukos 49 minutę "Ekranas" pasiekė savo tikslą - po D.Bičkos perdavimo Dainius Gleveckas tiksliai smūgiavo galva. Bet 62 minutę per vieną iš retų Kauno komandos atakų tuo pačiu atsakė Gediminas Macevičius.

Per likusį mačo laiką panevėžiečiai surengė tikrą varžovų vartų apgultį, tačiau pergalės išplėšti nesugebėjo.

"Turbūt nebuvo tinkamo nusiteikimo rungtynėms. Planavome įmušti greitą įvartį susitikimo pradžioje. To padaryti nepavyko, o vėliau įgyvendinti savo tikslus buvo sudėtinga", - po rungtynių sakė "Ekrano" treneris Valdas Urbonas.

"Banga" nebanguoja

A lygos viršūnėje dėl geresnio įvarčių santykio atsidūrė Vilniaus "Vėtra". Vilniečiai išvykoje net 5:0 sutriuškino Gargždų "Bangą".

Dėl Gargždų stadiono rekonstrukcijos "Banga" namų rungtynes kol kas žaidžia Klaipėdos mieste.

Į A lygą po devynerių metų pertraukos sugrįžę gargždiškiai per dvejas rungtynes praleido net 9 įvarčius, o patys neįmušė nė vieno.

"Komanda žaidžia I lygos lygiu ir dar nesugeba persiorientuoti į aukštesnį lygį. Jei to nepadarysime artimiausiu metu, turėsime didelių problemų", - liūdnai konstatavo "Bangos" treneris Valdas Ivanauskas.

Be nuostolių pirmenybėse kol kas žengia "Sūduva" ir "Šiauliai". Pastarieji savo aikštėje sunkiai palaužė lygos naujokę Pakruojo "Kruoją" - 2:1, o "Sūduva" išvykoje 2:0 nugalėjo net be šešių traumuotų žaidėjų rungtyniavusią Tauragės komandą "Tauras".

Gargždų "Banga" - Vilniaus "Vėtra" 0:5 (0:4). M.Grigalevičius (10 ir 39), N.Mašitševas (20), T.Kijanskas (42 ir 61).

Kauno "LKKA ir Teledema" - Panevėžio "Ekranas" 1:1 (0:0). G.Macevičius (62); D.Gleveckas (49).

Tauragės "Tauras" - Marijampolės "Sūduva" 0:2 (0:1). A.Urbšys (40), G.Slavickas (66).

"Šiauliai" - Pakruojo "Kruoja" 2:1 (1:1). M.Kuklys (20 ir 52); K.Mykolaitis (43).

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Vėtra 2 2 0 0 8:1 6

2. Sūduva 2 2 0 0 6:0 6

3. Šiauliai 2 2 0 0 3:1 6

4. Ekranas 2 1 1 0 5:1 4

5. LKKA ir Teledema 2 0 1 1 2:4 1

6. Tauras 2 0 0 2 0:3 0

7. Kruoja 2 0 0 2 1:6 0

8. Banga 2 0 0 2 0:9 0