Pirmieji laureatai

2014 01 07 6:00
Prancūzų A.Cornet ir J.W.Tsonga triumfas Hopmano taurės varžybose. AFP/Scanpix nuotrauka

Sausio 13 dieną Melburne prasidėsiančiam atvirajam Australijos čempionatui besirengiantys tenisininkai metus pradėjo įvairiuose turnyruose.

Brisbene (Australijoje) vykusiame ATP 250 serijos turnyre po 14 metų pertraukos triumfavo 32-ejų australas Lleytonas Hewittas. Jis finale 6:1, 4:6, 6:3 įveikė favoritu laikytą bendraamžį šveicarą Roger Federerį. Pirmą turnyrą nuo 2010 metų laimėjęs L.Hewittas turi ambicingų planų artėjančiame Australijos čempionate: "Jei Melburne žaisiu kaip Brisbene, galiu nubausti ne vieną garsų tenisininką." Moterų turnyro nugalėtoja Brisbene tapo pajėgiausia planetos tenisininkė 32-ejų amerikietė Serena Williams. Ji finale 6:4, 7:5 įveikė Melburne nugalėtojos titulą ginsiančią 24-erių baltarusę Viktoriją Azarenką. S.Williams laimėjo jau 57-ą WTA serijos turnyrą.

Čenajuje (Indija) pasibaigusiame analogiškame turnyre laurus nuskynė 28-erių šveicaras Stanislasas Wawrinka. Jis finale 7:5, 6:2 nugalėjo 30-metį prancūzą Edouardą Roger-Vasseliną.

Metus sėkmingai pradėjo ir 27-erių ispanas Rafaelis Nadalis. Rafa triumfavo Dohoje (Kataras). "ATP Tour 250" turnyro finale ispanas įveikė bendraamžį iš Prancūzijos Gaelį Monfils - 6:1, 6:7, 6:2.

Perte (Australija) surengto tradicinio aštuonių mišrių porų Hopmano taurės turnyro nugalėtojais pirmą kartą tapo Prancūzijos tenisininkai. Jie 2:1 įveikė pirmą sykį šio turnyro finale žaidusią Lenkijos rinktinę. Iš pradžių Jo Wilfriedas Tsonga 6:3, 3:6, 6:3 laimėjo prieš Grzegorzą Panfilą, vėliau Alize Cornet 3:6, 7:6 (9:7), 2:6 pralaimėjo Agnieszkai Radwanskai ir rezultatas tapo 1:1. Lemiamą tašką prancūzai pelnė dvejetų varžybose: J.W.Tsonga ir A.Cornet 6:0, 6:2 nepaliko vilčių G.Panfilo ir A.Radwanskos duetui. Prancūzijos tenisininkams pirmieji du bandymai iškovoti taurę - 1998 ir 2012 metais - buvo nesėkmingi.