Pirmieji T.Kaukėno taškai

2014 03 06 17:58
Tomas Kaukėnas.  AFP/Scanpix nuotrauka

Slovėnijos Pokljukos mieste vyrų 10 km sprinto rungtimi prasidėjo septintas pasaulio biatlono taurės etapas. 23 vietą Sočio žiemos olimpinių žaidynių asmeninėse lenktynėse užėmęs Tomas Kaukėnas tokią pat poziciją ketvirtadienį užėmė planetos taurės etape ir šiose varžybose iškovojo pirmuosius taškus šį sezoną.

Kitas Lietuvos biatlonininkas Karolis Dombrovskis tarp 92 dalyvių liko 75-as. Varžybų nugalėtoju tapo švedas Bjoernas Ferry. Vieną baudos ratą sukęs 35-erių biatlonininkas vos 1,5 sek. aplenkė rusą Antoną Šipuliną bei 2,7 sek. – trečiąją vietą užėmusį vokietį Arndą Peifferį. Olimpinis šios rungties čempionas norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas šaudykloje suklydo kartą ir užėmė 6 vietą. Tik sykį prašovęs T.Kaukėnas nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 23,4 sek., o dukart suklydęs K.Dombrovskis – 5 min. 7 sek. 18 įskaitinių pasaulio taurės taškų pelnęs T.Kaukėnas bendrojoje įskaitoje užima 74 vietą. Lyderis išlieka prancūzas Martinas Fourcade'as (570 tšk.). Tokio rango varžybose į geriausiųjų 30-uką T.Kaukėnas pateko tik penktą kartą per savo karjerą.