Pirmoji medalį iškovojo vėliavnešė

2013 02 19 14:17
Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio vicečempionė Gabrielė Leščinskaitė (dešinėje), šalia - biatlonininkės Gaudvilė Nalivaikaitė (viduryje) ir Karolina Banel. / Asmeninio albumo nuotrauka

Rumunijos Brašovo mieste vykstančiame XI Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje pirmąjį medalį Lietuvai pelnė Trispalvę per festivalio atidarymo iškilmes nešusi biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė.

Merginų (iki 18 metų) asmeninėse 10 km lenktynėse Gabrielė  finišavo antra ir pasipuošė sidabro medaliu. Be klaidų šaudžiusi lietuvė antradienį distanciją įveikė per 32 minutes 57,6 sekundės ir 1 min. 25,5 sek. atsiliko nuo čempione tapusios vokietės Marion Deigentesch. Bronzos medalis atiteko Estijos sportininkei Tuuli

Tomingas, kuri nugalėtojai pralaimėjusi 1 min. 37,4 sekundės. Keturis kartus šaudykloje suklydusi Kotryna Vitkūnaitė užėmė 37 vietą tarp 66 lenktynes baigusių (startavo 67) biatlonininkių.

G.Leščinskaitės iškovotas sidabras - antrasis Lietuvos sportininkų medalis Europos jaunimo žiemos festivalių istorijoje. Pirmąjį, taip pat sidabro, 2001-aisiais iš Suomijos miesto Vuokačio parsivežė slidininkė Irina Terentjeva.