Pirmoji pergalė suėdė daug nervų

2009 07 17 0:00
Ketvirtame kėlinyje D.Motiejūnas padėjo lietuviams pasivyti Juodkalnijos komandą.
LŽ archyvo nuotrauka

Lietuvos vaikinų iki 20 metų krepšinio rinktinė sunkia pergale pradėjo Europos čempionatą Graikijoje.

Pirmose rungtynėse C grupėje Rimvydo Samulėno auklėtiniai po dramatiškos kovos dviejų taškų skirtumu 73:71 palaužė bendraamžius iš Juodkalnijos.

Rungtynių pradžioje lietuviai nuolat pirmavo 2-4 taškų skirtumu, tačiau varžovai šią persvarą vis panaikindavo. Antrame kėlinuke juodkalniečiai buvo trumpam išsiveržę į priekį, tačiau sėkminga kėlinio pabaiga leido mūsiškiams įgyti trapų 4 taškų pranašumą - 35:31. Pirmoje rungtynių dalyje Lietuvos rinktinei nesisekė stabdyti Juodkalnijos ekipos puolėjo Seado Sehovičiaus. Per 20 minučių jis spėjo surinkti 16 taškų, o iš viso pelnė net 27.

Trečią kėlinį užtikrinčiau pradėjo lietuviai - po taiklaus Vytenio Lipkevičiaus dvitaškio jie atitrūko 9 taškais - 45:36. Tačiau S.Sehovičiaus vedini juodkalniečiai neleido mūsų vaikinams labai nutolti ir prieš lemiamą ketvirtį sugrąžino intrigą - 53:51.

Ketvirtame kėlinyje Juodkalnija netrukus išlygino rezultatą, o paskui spurtavo 8:0 bei atitrūko 63:55. R.Samulėno komanda rado jėgų lemiamam šturmui. Kelis svarbius metimus pataikė Donatas Motiejūnas, tritaškį "įsmeigė" Adas Juškevičius ir, likus žaisti pusantros minutės, rezultatas vėl buvo lygus - 69:69. Netrukus penktąją pražangą gavo S.Sehovičius, o lietuviai vėl išsiveržė į priekį. Likus 23 sekundėmis du taškus įmetė žalgirietis Šarūnas Vasiliauskas - 73:71.

Lietuviams beliko sėkmingai apsiginti nuo paskutinės varžovų atakos. Vis dėlto likus žaisti vos 2 sekundes, Mindaugas Kuzminskas neleistinai sustabdė Filipą Barovičių. Tačiau juodkalnietis prametė abi baudas, ir lietuviai šventė pirmąją pergalę.

Mūsiškiai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (44 prieš 30), o po varžovų krepšiu sugriebė net 16 kamuolių.

Šiandien Lietuvos rinktinė kovos su Izraelio ekipa, kuri vakar 75:76 nusileido Turkijos komandai.

Lietuva - Juodkalnija 73:71 (15:13, 20:18, 18:20, 20:20).

Lietuva: D.Motiejūnas 15 (2-6/7, 8 atk. kam.), A.Juškevičius 12, M.Kuzminskas 9, Š.Vasiliauskas, V.Lipkevičius ir Ž.Janavičius po 8, V.Čepukaitis 6, S.Buterlevičius 5, E.Želionis 2.

Juodkalnija: S.Sehovičius 27 (7 rezult. perd.), N.Vučevičius 16, M.Savovičius 10, N.Djokovičius 6, F.Barovičius 5, N.Laličius 4, N.Ivanovičius 2, F.Patkovičius 1.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 25/49 (51 proc.) ir 26/43 (60), tritaškiai 3/12 (25) ir 3/17 (18), baudos 14/24 (58) ir 10/19 (53). Kamuolys atkovotas 44 ir 30, rezultatyviai perduotas 11 ir 10, prarastas 16 ir 11, perimtas 6 ir 11 blokuotas 5 ir 3 kartus.