Pirmoji pergalė suteikė vilčių

2008 04 08 0:00

Lietuvos jaunieji ledo ritulininkai po dramatiškos kovos 6:5 (2:1, 1:4, 3:0) palaužė Slovėnijos rinktinę ir tik itin nepalankiai susiklosčius aplinkybėms gali neišsaugoti vietos I divizione.

Po trijų iš eilės pralaimėjimų pasaulio jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio čempionato I diviziono A grupėje Lietuvos rinktinė Lenkijoje šventė pirmąją pergalę. Po dramatiškos kovos mūsiškiai 6:5 įveikė slovėnus ir taip sustiprino galimybes neiškristi iš I diviziono.

Lietuvos rinktinė pirmo kėlinio viduryje pirmavo 2:0, tačiau antro pradžioje 3:2 jau pirmavo slovėnai. Po 2 kėlinių varžovai buvo priekyje 5:3. Per paskutinį kėlinį lietuviai greitai įmušė 3 įvarčius ir šventė įspūdingą pergalę.

Mūsų komandai 3 įvarčius pelnė Tadas Kumeliauskas, 2 - Jonas Viknius, 1 - Arnoldas Bosas. T.Kumeliauskas dar atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 4 min. baudos. Lietuviai ritulį į varžovų vartus metė 47 kartus, slovėnai - 30.

Dabar lietuviai, kaip ir lenkai bei slovėnai, turi iškovoję po vieną pergalę. Vakar čempionate buvo poilsio diena, o šiandien mūsų šalies komanda paskutines rungtynes žais su ukrainiečiais. Jei paskutiniame ture autsaideriai neįveiks lyderių (šiandien dar žais Slovėnija - Čekija bei Lenkija - Kazachstanas), Lietuvos rinktinė, net ir pralaimėjusi ukrainiečiams, išsaugos vietą I divizione.

Vienintelį kelialapį į Elito divizioną užsitikrino Čekijos ritulininkai, 7:0 (0:0, 2:0, 5:0) sutriuškinę pagrindinius konkurentus Kazachstano aštuoniolikmečius.

A grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Čekija 4 4 0 0 0 28:3 12

2. Kazachstanas 4 3 0 0 1 18:9 9

3. Ukraina 4 2 0 0 2 6:8 6

4. Slovėnija 4 1 0 0 3 13:16 3

5. Lietuva 4 1 0 0 3 10:23 3

6. Lenkija 4 1 0 0 3 2:18 3