Pirmosios raketės suklupo ketvirtfinalyje

2010 06 03 0:00
Nors S.Williams (kairėje) labai stengėsi, pergale džiaugėsi S.Stosur.
AFP/Scanpix nuotraukos

Paryžiuje vykstančio atvirojo Prancūzijos teniso čempionato (prizų fondas 15,5 mln. eurų) penktajame rate pajėgiausi planetos žaidėjai šveicaras Roger Federeris ir amerikietė Serena Williams buvo priversti sudėti ginklus.

Pasaulio rekordininkui R.Federeriui (jis laimėjo daugiausia "Grand Slam" serijos turnyrų - 16) kelią į pusfinalį Paryžiuje užtvėrė švedas Robinas Soderlingas (5). Tas pats, su kuriuo šveicaras prieš metus finale susikovė dėl Prancūzijos čempiono titulo. Tuomet laimėjo R.Federeris, pagaliau iškovojęs Didįjį prizą, kurio vienintelio trūko įspūdingoje jo trofėjų kolekcijoje. Tačiau antrą kartą iš eilės šio žygio nesugebėjo pakartoti. Dabar varžovų keliai susikirto ketvirtfinalyje, ir šį kartą triumfavo R.Soderlingas - 3:6, 6:3, 7:5, 6:4. Kai trečiajame sete rezultatas buvo lygus 5:5, kova buvo nutraukta dėl lietaus. O po pertraukos švedas buvo nebesustabdomas.

Po pralaimėjimo paklaustas, ar R.Soderlingas labai patobulėjo per metus, R.Federeris atsakė, kad švedas ir pernai gerai žaidė. Šveicaras labiau kaltino save, sakė, kad galėjo ir geriau pakovoti bei išnaudoti puikias progas antrajame ir trečiajame setuose. Tačiau, priešingai nei pernai, šį sykį to padaryti nesugebėjo, teko pasitraukti nugalėtam. Iki šiol jų tarpusavio dvikovose R.Federeris pirmavo 12:0. Beje, R.Federris laimėjo pirmąjį šių metų "Grand Slam" serijos turnyrą - atvirąjį Australijos čempionatą.

R.Soderlingas nutraukė įspūdingą šveicaro skrydį "Grand Slam" serijos turnyruose - jis 23 kartus iš eilės kovėsi jų pusfinaliuose. Paskutinį kartą R.Federeris ten nepateko 2004-aisiais, irgi Paryžiuje, kai šešioliktfinalyje pralaimėjo triskart atvirojo Prancūzijos čempionato nugalėtojui (1997, 2000, 2001 m.) brazilui Gustavo Kuertenui.

Šiandien R.Soderlingo varžovas bus pirmą kartą tokio lygio turnyro pusfinalyje žaisiantis čekas Tomašas Berdychas (15), kuris išvakarėse laimėjo prieš rusą Michailą Južną (11) - 6:3, 6:1, 6:2.

Moterų varžybų favoritę pirmąją pasaulio raketę S.Williams trečiadienį nugalėjo australė Samantha Stosur (7) - 6:2, 6:7 (2:7), 8:6. Pusfinalyje ji susikaus su serbe Jelena Jankovič, kuri vakar

eliminavo Kazachstano atstovę Jaroslavą Švedkovą - 7:5, 6:4. Kitame pusfinalyje kausis rusė Jelena Dementjeva (5) ir italė Francesca Schiavone (17).