Planetos čempionu tapęs J.Kinderis: „Prieš varžybas neapsikraunu tikslais, tada būna lengviau“

2013 08 24 15:45
Justinas Kinderis pentathlon.lt nuotrauka

Rugpjūčio 24 diena Lietuvos sportininkams tapo istorine – net du mūsų šalies atletai iškovojo planetos pirmenybių aukso medalius. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate triumfavo Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis.

Olimpinė čempionė L.Asadauskaitė ir prieš svarbiausią sezono startą buvo laikoma favorite iškovoti dar vieną trofėjų, o jos komandos draugo sėkmė galėjo nustebinti sporto aistruolius. 26 metų J.Kinderis šį sezoną startavo septyniose varžybose, per kurias penkiskart pateko į stipriausiųjų dešimtuką, o pasaulio taurės finale – iškovojo sidabro medalį.

„Prieš varžybas neapsikraunu tikslais, tada būna lengviau“, – po triumfo portalui SportIN.lt teigė J.Kinderis.

Lemiamoje kombinuotoje šaudymo ir bėgimo rungtyje lietuvis startavo iš antrosios pozicijos. Sėkmingai šaudęs pirmuose dviejuose šaudymo ruožuose J.Kinderis sugebėjo aplenkti pirmavusį rusą Alexanderį Lesuną. Vis dėlto šaudant trečią ir ketvirtą kartą lietuvo ranka drebėjo – trečiame šaudyme Lietuvos penkiakovininkas suklydo keturis sykius ir užtruko 22 sekundes (prieš tai buvusiuose šaudymuose atitinkamai 12 bei 13 sekundžių), o ketvirtame – prašovė penkis sykius bei sugaišo 26 sekundes.

Bėgimo greitis ir sėkmingas pasirodymas kitose rungtyse lėmė, jog J.Kinderis pirmą kartą karjeroje tapo planetos čempionu.

„Paskutiniame šaudyme buvo labai sunku psichologiškai ir visa technika griuvo, – pasakojo Lietuvos penkiakovininkas. – Tačiau viskas išėjo puikiai! Džiaugiuosi dėl savęs ir dėl kitų žmonių, kurie manimi visada tikėjo“.

Iki šiol planetos pirmenybių apdovanojimu J.Kinderis buvo pasidabinęs kartą – 2010 metais Kinijoje vykusiame čempionate.