Plaukikas M. Phelpsas - jau daugiausiai medalių turintis sportininkas

2012 08 01 10:57
M. Phelpsas šypsosi tapęs tituluočiausiu sportininku olimpinių žaidynių istorijoje/ Reuters/Scanpix nuotr.

Antradienio vakarą JAV plaukikas Michaelis Phelpsas tapo daugiausiai olimpinių medalių iškovojusiu sportininku istorijoje, praneša "The Daily Mail".

Iškovojęs pirmąjį šiais metais aukso medalį 4x200m estafetės rungtyje, jis pagerino 48 metus išsilaikiusį ukrainiečių gimnastės Larisos Latyninos rekordą.

Iš 19 dabar M. Phelpsui priklausančių medalių net 15 yra aukso, taip pat plaukikas yra iškovojęs 2 sidabro ir 2 bronzos medalius.

„Tai buvo tikrai įspūdinga karjera, bet aš dar turiu kelias likusias varžybas.“,- sakė karjerą baigti planuojantis sportininkas.

Šis M. Phelpso pasiekimas atpirko ne tokiam sėkmingą pasirodymą šių olimpinių žaidynių pradžioje, kai jis liko ketvirtas plaukimo kompleksiniu stiliumi rungtyje.

Jungtinių Amerikos Valstijų plaukikų komanda, susidedanti iš Ryano Lochte, Donoro Dwyerio, Ricky Berenso ir Michaelo Phelpso laimėjo vakarykštę estafetės rungtį nuplaukdami per 6 minutes 59,7 sekundės. Prancūzijos ekipa liko antroje vietoje, o Kinija iškovojo bronzos medalius.

„Aš labai dėkoju savo komandai, kuri padėjo man patirti šią akimirką“,- sakė M. Phelpsas po varžybų.

Už nugaros paliko stiprią sportininkę

L. Latynina, kuriai priklauso antros geriausios olimpietės titulas, yra iškovojusi 18 olimpinių medalių, iš kurių 9 – aukso.

Paklausta, apie M. Phelpso pergalę, ji priminė ir tai, kad 1967-1977 metais treniravo Sovietų Sąjungos gimnastikos komandą, iškovojusią 10 olimpinių aukso medalių.

„Aš galiu drąsiai pasakyti, kad esu prisidėjusi prie 19 aukso medalių iškovojimo, jeigu sudėtume mano komandos iškovotus dešimt su mano asmeniniais devyniais. Todėl jis dar turės dar ilgai mane vytis“,- apie M. Phelpsą kalbėdama juokavo L. Latynina.

Be olimpinių pergalių L. Latynina taip pat gali pasigirti 14 pasaulio čempionato medalių, 9 iš jų auksinius.

1958 m. Maskvoje vykusiame pasaulio čempionate ji iškovojo 5 aukso ir 1 sidabro medalį būdama 4 mėnesį nėščia.

„Aš niekam apie tai nesakiau, net savo asmeniniam treneriui. Turėjau tylėti, kadangi kitaip sporto vadovybė niekaip nebūtų leidusi man varžytis“,- prisiminė gimnastikos čempionė.

Liko trejos rungtynės

M. Phelpsui šiose olimpinėse žaidynėse likusios trys rungtys gali būti paskutinės jo karjeroje.

Plaukikas kalba apie ankstyvą pasitraukimą iš profesionalaus sportininko karjeros, tačiau ir iki tol jis turi šansų dar pagerinti savo pasiektą rekordą. Trys rungtys reiškia tris šansus dar labiau pakelti ir taip įspūdingo pasiekimo kartelę.

Michaelui Phelpsui tai yra jau trečioji olimpiada, kurioje plaukikas iškovoja medalius. 2004 metais Atėnuose sportininkas pradėjo savo olimpinį žygį su 6 aukso ir 2 bronzos medaliais.

Pekino olimpiada 2008 m. įsiminė kaip renginys, kuriame plaukikas iškovojo net 8 aukso medalius.

Po ketverių metų, Londone jo pasiekimai kol kas kukliausi iš visų žaidynių, tačiau sportininkui tai nesutrukdė pagerinti nuo 1964 m. gyvavusį geriausio olimpinio sportininko rekordą.