Po fiasko - "Kauno" pergalė

2008 01 21 0:00

"Kauno" futbolininkai šeštadienį XVI "Sandraugos" turnyrą Sankt Peterburge pradėjo skaudžia nesėkme. Lietuvos čempionai B grupės rungtynes Lenkoranio "Chazar" iš Azerbaidžano pralaimėjo net 0:3 (0:0).

18-ą minutę po Aivaro Laurišo smūgio kamuolys atsitrenkė į varžovų vartų virpstą, o kėlinio viduryje po brazilo Rafaelio Ledesmos atakos "Chazar" nuo įvarčio gelbėjo vartininkas. Tačiau 35-ą minutę praėjusių metų geriausiu A lygos futbolininku išrinktas R.Ledesma už antrą įspėjimą buvo pašalintas iš aikštės. Likę ne visos sudėties kauniečiai nepajėgė pasipriešinti Azerbaidžano komandai.

Antrajame kėlinyje "Chazar" įmušė tris įvarčius. 49-ą minutę pasižymėjo Ruslanas Poladovas, o dar po dviejų minučių rezultatą padidino Zauras Ramazanovas. Šie du greiti varžovų įvarčiai visiškai sugniuždė Lietuvos čempionus. Azerbaidžano komandos pergalę 67-ą min. įtvirtino brazilas Diego.

Kauniečiai patyrė fiasko, bet ekipos vyriausiojo trenerio iš Baltarusijos Andrejaus Zygmantovičiaus padėjėjas Darius Gvildys varžovų nepavadino stipria komanda. Jo teigimu, optimalios sudėties "Kaunas" įveiktų "Chazar" futbolininkus. Po šitokio komandos pralaimėjimo (0:3) retai tenka išgirsti tokius trenerio išvedžiojimus.

"Kaunas" žaidė tokios sudėties: Marianas Kello, Pascalis Mendy, Mindaugas Bagužis, Janko Valkanovas, Nukri Mančhava, Vygantas Zubavičius, Fernando Screpisas, Vytautas Lukša (Linas Pilibaitis, 39), Aivaras Laurišas (Ilgizas Fatachovas, 58), Rafaelis Ledesma, Mindaugas Grigalevičius.

Vakar "Kaunas" B grupės antrojo turo rungtynes žaidė su Kazachstano "Aktobe" komanda, kuri šeštadienį 5:0 sutriuškino Tursun Zadės "Regar-Tadaz" iš Tadžikistano.

Kaunas" prieš "Aktobe" futbolininkus laimėjo 4:2 (4:0). Jau 31-ą minutę kauniečiai pirmavo 4:0. Įvarčius įmušė R.Ledesma (15 min.), Givi Kvarachelija (21), Aivaras Laurišas (29), o 31-ą minutę varžovai nukreipė kamuolį į savo vartus. Kazachstano komanda antrame kėlinyje du kartus nuginklavo Lietuvos ekipos vartininką Marianą Kello. Pastarasis komandai padėjo, kai atrėmė 11 metrų baudinį. Rungtynių pabaigoje iš aikštės buvo pašalinti du "Kauno" futbolininkai - Mindaugas Grigalevičius ir Linas Pilibaitis.

Kitų grupių pirmojo turo rezultatai:

A grupė. Sankt Peterburgo "Zenit" (Rusija) - Tiraspolio "Šerif" (Moldova) 3:1, Talino "Levadia" (Estija) - "Ašchabad" (Turkmėnija) 1:0.

C grupė. "Ventspils" (Latvija) - Naryno "Dordoj-Dinamo" (Kirgizija) 1:0, Rustavio "Olimpi" (Gruzija) - Belgrado OFK (Serbija) 2:0.

D grupė. Taškento "Pachtakor" (Uzbekistanas) - Kijevo "Dinamo" (Ukraina) 1:0, Borisovo BATE (Baltarusija) - Jerevano "Bananc" (Armėnija) 1:1.