Po gero pasirodymo - mintys apie atsistatydinimą

2006 09 25 0:00
Viena iš Lietuvos rinktinės lyderių per paskutinį mačą Brazilijoje buvo Sandra Valužytė.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pasaulio pirmenybėse užėmė šeštąją vietą, bet komandos vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas galvoja apie pasitraukimą iš einamų pareigų

Brazilijoje pasibaigusiose pasaulio moterų pirmenybėse lietuvės užėmė šeštąją vietą ir pakartojo 1998 metais Vokietijoje vykusiame pasaulio čempionate pasiektą rezultatą. Moterų rinktinės krepšininkės iškovotu rezultatu antrą kartą per Lietuvos dalyvavimo pasaulio čempionatuose istoriją aplenkė vyrų rinktinę. Ši 1998 metais Atėnuose užėmė septintąją vietą, o šiemet Japonijoje pagerinti savo pozicijų nesugebėjo. "Tiesiog moterys Lietuvoje yra gražesnės negu vyrai", - šyptelėjo moterų komandos strategas Algirdas Paulauskas.

Pavyti nepavyko

Per paskutines pasaulio čempionato rungtynes Lietuvos rinktinė 73:79 nusileido Prancūzijai ir liko šešta. "Mums trūko traumuotos Eglės Šulčiūtės, - po mačo teigė Paulauskas. - Prancūzės turėjo daugiau atsarginių žaidėjų, o mums jų trūko. Tačiau esu laimingas, kad žaidėme labai gerai. Aišku, jeigu gerai žaidi, privalai laimėti, bet merginos padarė viską, ką galėjo. Vien ko buvo vertas Aušros Bimbaitės ir Sandros Valužytės pasirodymas".

Per mačą su prancūzėmis šios žaidėjos ėmėsi komandos lyderių vaidmens ir suskubusios po krepšiu nuolat draskė Prancūzijos rinktinės gynybą. Beveik visą mačą pirmavusios prancūzės keletą kartų buvo įgijusios dviženklę 16 taškų persvarą, tačiau Lietuvos rinktinės žaidėjos varžovėms neleido atsipalaiduoti. Jos tris kartus buvo priartėjusios iki 4 taškų, bet labiau sumažinti deficito nepavyko.

Po pasaulio čempionato Paulauskas užsiminė apie atsistatydinimo iš einamų pareigų galimybę: "Man atrodo, kad atėjo laikas atsistatydinti. Geriau atsistatydinti tada, kai viskas yra gerai, negu esant sunkiam laikui. Jau seniai galvoju apie tokį sprendimą".

Panašiai Lietuvos rinktinės strategas kalbėjo ir pernai po Europos čempionato. Galutinį sprendimą treneris žadėjo priimti grįžęs į Lietuvą.

Pirmos - australės

Pasaulio čempionių titulą pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Australijos rinktinė. Ji pirmenybių finale 91:74 nugalėjo ruses, kurios pusfinalyje nugalėjo JAV rinktinę. Australija tapo vienintele turnyro komanda, kuri pasaulio čempionate nepralaimėjo nė karto. Nuo 1996 metų Atlantos olimpiados australės visada būdavo tarp trijų stipriausių pasaulio krepšinio rinktinių, bet tik dabar iškovojo "auksą".

Šios pasaulio pirmenybės taip pat rodo pokytį moterų krepšinio viršūnėje - nuo 1996 metų visus olimpinius ir pasaulio čempionato aukso medalius iškovodavo JAV moterų krepšinio rinktinės. JAV rinktinė pasaulio čempionate liko trečia, ji per mačą dėl bronzos medalių 99:59 sutriuškino šeimininkes - Brazilijos krepšininkes.

Rungtynių statistika
Dėl 5 vietos

LIETUVA - PRANCŪZIJA 73:79. (16:23, 18:18, 12:18, 27:20). Lietuva: Bimbaitė 19, Valužytė 19 (9 atk. k., 8 rez. p.), Štreimikytė-Virbickienė 9 (1/10 dvitaškių, 6 kl.), Brazdeikytė 6 (7 kld.), Valentienė 6, Petronytė 6, Razmaitė 6, Čiūdarienė 2. Taiklumas: dvitaškiai 17/46 (37) ir 26/47 (55), tritaškiai 5/11 (45) ir 1/8 (13), baudos 24/25 (96) ir 24/28 (86). Atkovoti kamuoliai 34 ir 24, rezultatyvūs perdavimai 10 ir 11, perimti kamuoliai 8 ir 15, klaidos 22 ir 15, blokuoti metimai 1 ir 0.