Po ilgos pertraukos J.Dokič sugrįžo į didįjį tenisą

2009 01 20 0:00
Po ilgos pertraukos vėl žaidžianti "Grand Slam" serijos turnyre J.Dokič pasirengusi naujiems iššūkiams.

Melburne prasidėjusiame atvirajame Australijos teniso čempionate (prizų fondas 22 mln. Australijos dolerių) sėkmingai startavo šios šalies pilietybę turinti kroatė Jelena Dokič.

Pirmojo rato dvikovoje 25-erių J.Dokič, kuri pasaulio WTA klasifikacijos lentelėje šiuo metu yra 187-oje pozicijoje, šventė pergalę prieš Austrijos tenisininkę Tamirą Paszek (Austrija) - 6:2, 3:6, 6:4. Paskutinis "Grand Slam" serijos turnyras, kuriame dalyvavo J.Dokič, buvo 2006-ųjų Australijos čempionatas, iš kurio ji pasitraukė jau po pirmojo rato ir... ilgam pradingo.

Kai J.Dokič buvo vos 16 metų, specialistai jai pranašavo svaiginamą tenisininkės karjerą. Būdama 17-os ji 2000-aisiais Vimbldone iškopė į pusfinalį (suaugusiųjų turnyre!). Tačiau netrukus prasidėjo juodasis J.Dokič karjeros periodas: rezultatai prastėjo, vis dažniau ji ir jos tėvas būdavo minimi spaudoje. Mat nesivaldantis tenisininkės tėvas prestižiniuose turnyruose nuolat išprovokuodavo skandalus. Kai toks gyvenimas tapo nebepakenčiamas, mergina ryžosi nutraukti ryšius su tėvu. Tai reiškė, kad ji nebesimatys ir su visa šeima - mama bei aštuoneriais metais jaunesniu broliu. Tokios gyvenimo permainos uždėjo antspaudą ir jos sporto karjeroje. J.Dokič nedalyvavo turnyruose ištisus trejus metus. Tačiau išsiilgusi mėgstamos sporto šakos ji rado jėgų prisikelti. Sugrįžti į didįjį tenisą Jelenai padėjo artimas draugas, nuolat buvęs šalia jos per visus negandų metus.

Pernai pradėjusi antrąjį žygį į aukštą kalną J.Dokič pasirengusi naujiems iššūkiams. Pirmojo šių metų "Grand Slam" serijos turnyro antrajame rate ji susitiks su Rusijos atstove Anna Chakvetadze (17), kuri pirmąją kovą laimėjo prieš Anne Keothavong (Didžioji Britanija) - 6:1, 7:6 (7:4), 6:1.

Pirmoji kova baigėsi sėkmingai ir estei Kaiai Kanepi (25), ji nugalėjo japonę Kimiko Date Krumm - 6:4, 4:6, 8:6 ir kitame etape susikaus su austre Patricia Mayr, kuri 6:4, 6:1 įveikė vokietę Julią Schruff.

Moterų varžybų pirmajame rate pergales šventė ir turnyro favoritės: serbė Jelena Jankovič (1) įveikė austrę Yvonnę Meusburger - 6:1, 6:3, penktoji pagal reitingą Serbijos tenisininkė Ana Ivanovič (5) nugalėjo vokietę Julią Goerges - 7:5, 6:3, o rusė Vera Zvonariova (7) laimėjo prieš slovakę Magdaleną Rybarikovą - 7:6 (7:2), 6:0.

Vyrų turnyro nugalėtojo titulą ginantis serbas Novakas Džokovičius (3) pirmajame rate 6:2, 6:3, 7:5 įveikė italą Andreą Stoppini. Antroji varžybų raketė šveicaras Roger Federeris vakar 6:1, 7:6 (7:4), 7:5 šventė pergalę prieš italą Andreasą Seppi. Amerikietis Andy Roddickas (7) eliminavo švedą Bjoerną Rehnquistą - 6:0, 6:2, 6:2.