Po nesėkmės išliko lyderės

2011 06 21 0:00
Lietuvos krepšininkės (atakuoja A.Abromaitė) turėjo daug progų atakuoti, tačiau kamuolys neklausė.

Po dviejų įspūdingų pergalių Europos moterų krepšinio čempionate Lenkijoje mūsų šalies atstovės grupės varžybas baigė pralaimėjimu slovakėms.

Sekmadienį pirmąją vietą A grupėje užsitikrinusios lietuvės vakar Bydgoščiuje 46:57 neatsilaikė prieš Slovakijos rinktinę. Pasak lietuvių trenerio Algirdo Paulausko, po sunkios pergalės prieš Rusiją norėta pataupyti jėgas prieš būsimas kovas.

Vieną pergalę iškovojusios slovakės A grupėje liko paskutinės ir iškeliavo namo. Įdomu, jog 1997-aisiais šios ekipos susikovė Europos pirmenybių finale - tąkart 72:62 triumfavo lietuvės, pirmąkart (ir kol kas vienintelį) iškovojusios Senojo žemyno čempionių titulą.

Su dviem įskaitiniais taškais mūsų krepšininkės pateko į F grupę. Ten ketvirtadienį, šeštadienį ir pirmadienį žais atitinkamai su Baltarusijos, Čekijos ir Didžiosios Britanijos ekipomis.

Sugadino rodiklius

Nuo pat pradžių slovakės diktavo sąlygas: varžovės į priekį išsiveržė 7:1, kėlinį laimėjo 18:8, o iki didžiosios pertraukos įgijo 14 taškų persvarą (31:17). Atrodė, A.Paulausko treniruojamos krepšininkės savo taškų limitą išnaudojo per rungtynes su turkėmis ir rusėmis. Vakar per pirmus du kėlinius lietuvės suklydo net 20 kartų, iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo vos du kartus (dvitaškiai - 2/14). Antrame ketvirtyje pirmuosius taškus mūsiškės pelnė tik šeštą minutę.

Dugną lietuvės pasiekė trečio kėlinio pradžioje, kai slovakės įgijo 19 taškų persvarą (36:17). Atsitokėjusios mūsų krepšininkės atliko didelį darbą - 34 minutę jos atsiliko jau tik 4 taškais (42:46). Tačiau varžovės taikliai smogė dviem tritaškiais, po jų lietuvės nebepakilo.

Lietuvos rinktinėje vienintelė Marina Solopova pelnė dviženklį taškų skaičių - 14. Pasak jos, treneriai leido pagrindinėms krepšininkėms pailsėti, o antroji sudėtis nesugebėjo susikaupti.

Šiuo susitikimu Lietuvos rinktinė gerokai sugadino po dviejų varžybų dienų turėtus rodiklius. Iki pirmadienio lietuvės buvo antros pagal rezultatyvumą (vid. 70 taškų), o vakar įmetė tik 46 - truputį daugiau nei blogiausia pirmenybių ekipa iš Didžiosios Britanijos. Pagal metimus iš vidutinio nuotolio lietuvės čempionate nespindi (39,7 proc., 9 vieta), o vakar jos dar pablogino šį rodiklį - pataikė vos 7 iš 29 (24,1 proc.).

Pagal baudų metimus mūsų komanda pirmavo: iš 49 bandymų pataikė 41, vakar iš 24 metimų sėkmingai realizavo 17.

Tiesa, pagal klaidas Lietuvos rinktinė ir toliau tvirta "lyderė". Vidutiniškai kamuolį prarasdamos 22 kartus vakar mūsiškės suklydo net 25 sykius.

Reikia viltis, kad šaltas dušas prieš antrojo etapo varžybas lietuvėms išeis į naudą.

Rusės nesupranta trenerio

Euforija ne amžina. Pirmadienis mūsų ekipai buvo nelinksmas, tačiau sekmadienio vakarą Lietuvos rinktinė skendo džiaugsme, 76:64 nugalėjusi favoritę Rusijos rinktinę. Ši per pastaruosius šešis Europos čempionatus lipdavo ant prizininkių pakylos.

"Kam mums olimpiada?" - rusų žiniasklaida negailėjo kritikos savo šalies komandai.

"Negaliu komentuoti antros susitikimo dalies, tai baisu, - po dvikovos ašarų nesuvaldė rinktinės lyderė Marija Stepanova. - Ir neketinu kam nors suversti kaltės. Daug baudų nepataikėme, be to, eksperimentinė gynyba... Turbūt nesupratau trenerio nurodymų. Juk per mane lietuvės daug įmetė. Lietuvos rinktinės treneris A.Paulauskas sumaniai išnaudojo savo komandos pranašumus."

Tuo metu A.Paulauskas didžiavosi savo moterimis: "Merginos visas rungtynes žaidė aukštu lygiu. Kadangi rusės ir aukštesnės, ir tvirtesnės, turėjome išlaikyti greitą tempą per visą susitikimą."

Rusijos rinktinės treneris Borisas Sokolovskis spaudos konferencijoje pripažino pralaimėję dėl galybės klaidų ir pramestų baudų: "Nemanau, kad varžovėms šiandien pasisekė. Daug kartų jos metė netrukdomos. Mes lietuvėms leidome žaisti netrukdomoms. Pralaimėjimo priežastis - mūsų klaidos (18). Nepataikydavome iš paprastų situacijų, prastai metėme baudas (15/32)."

STATISTIKA

Lietuva - Slovakija 46:57 (8:18, 9:13, 16:15, 13:11). Lietuva: M.Solopova 14 taškų, V.Sipavičiūtė 7, R.Valentienė 6, G.Paugaitė (6 atk. kam.) ir S.Linkevičienė - po 5, A.Abromaitė 4, G.Gutkauskaitė ir E.Šulčiūtė - po 2, G.Petronytė 1; Slovakija: L.Kupčikova 18, D.Mišurova 8 (6 atk. kam.), R.Vynuchalova 10, K.Tetemondova 7 (8 atk. kam.), A.Jurčenkova 5, E.Lawless 4, R.Palusna 3, M.Abelova 2.