Po nesėkmių ruožo R.Federeris atsitiesė

2008 09 10 0:00
R.Federeris - elegantiškas, laimingas ir stipriausias.

Po atvirojo JAV teniso čempionato (prizų fondas 20,657 mln. JAV dolerių) finalo šveicaras Roger Federeris lengviau atsikvėpė - pirmadienį Niujorke iškovota pergalė padėjo jam atsitiesti po kelių iš eilės nesėkmių "Grand Slam" serijos turnyrų finale.

27-erių R.Federeris (2) pirmadienį vyrų vienetų varžybų finale 6:2, 7:5, 6:2 nugalėjo 21 metų britą Andy Murray'ų (2), kuris pusfinalyje eliminavo pirmąją pasaulio raketę 22-ejų ispaną Rafaelį Nadalį. Beje, pastarasis tenisininkas šiemet net du kartus "Grand Slam" serijos turnyrų finale - atvirajame Prancūzijos čempionate ir Vimbldone - nugalėjo R.Federerį. Šiemet šveicaras ir atvirajame Australijos čempionate liko be trofėjaus - pasitraukė jau po pusfinalio. Tačiau baisiausia, kas galėjo nutikti, neįvyko - vieną iš keturių "Grand Slam" serijos turnyrų R.Federeriui vis dėlto pavyko laimėti. Už pergalę Niujorke, be pagrindinio prizo, jis gavo 1,5 mln. JAV dolerių čekį.

Nuo 2003 metų Šveicarijos teniso žvaigždė R.Federeris kasmet laimi vieną ar net kelis šios serijos turnyrus. Ne išimtis ir šie metai.

Atvirąjį JAV čempionatą R.Federeris laimėjo penktą kartą iš eilės. O iš viso tai jau tryliktas jo iškovotas nugalėtojo titulas "Grand Slam" serijos turnyruose. Pagal šį rodiklį šveicarą nuo absoliutaus rekordininko amerikiečio Pete'o Sampraso skiria tik viena pergalė.

O kitas finalininkas A.Murray'us tapo trečiuoju britu per 40 metų "Grand Slam" turnyrų istoriją, žaidusiu finale. Anksčiau tai pavyko Gregui Rusedskiui (1997 m. JAV čempionate) ir Johnui Lloydui (1977 m. Australijos pirmenybėse).