Po pralaimėjimo pulta dairytis atpirkimo ožio

2009 08 14 0:00

Lietuvos šešiolikmečiai krepšininkai Europos čempionato Kaune antrąjį etapą baigė pralaimėjimu autsaideriams italams.

Trečiadienį per paskutines Europos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) krepšinio čempionato antrojo etapo E grupės rungtynes Lietuvos rinktinė 69:71 pralaimėjo bendraamžiams iš Italijos, kuriems tai buvo pirmoji pergalė.

Jau anksčiau vietą atkrintamosiose varžybose užsitikrinę lietuviai šiandien 18 val. ketvirtfinalyje žais su pergalingai rungtyniaujančia Prancūzijos ekipa. Kituose mačuose susitiks Rusija ir Serbija, Lenkija ir Kroatija bei Ispanija ir Turkija. Ketvirtfinalio mačai bus žaidžiami Kauno sporto halėje.

Po pralaimėjimo italams Lietuvos rinktinės treneris Darius Dikčius išskyrė įžaidėją Paulių Semašką, kuris nesusitvarkė su savo pareigomis: "P.Semaška geras įžaidėjas, bet vienas negali po 30 minučių ir gintis, ir organizuoti žaidimo. Susitikimo pabaigoje jis pavargo ir nebepriėmė teisingų sprendimų."

Kai po lietuvių patirto fiasko žurnalistai užsiminė, kad, jų manymu, treneriai nevaldė komandos, laiku nesugebėjo paprašyti minučių pertraukėlių, neprivertė auklėtinių laiku prasižengti, D.Dikčius sugebėjo ištarti: Aš pripažįstu, kad neapsižiūrėjau, ir tai galėjo nulemti rungtynių baigtį."

Po dviejų kėlinių mūsiškiai pirmavo 14 taškų skirtumu (39:25), o prieš lemiamą ketvirtį turėjo 8 taškų pranašumą (52:44). Tačiau per ketvirtą kėlinį lietuviai, saugodami savo pranašumą, rezgė ilgas atakas ir taip patys save pražudė.

Lietuva - Italija 69:71 (23:16, 16:9, 13:19, 17:27). Lietuva: V.Kariniauskas 20 tšk., T.Jogėla (10 atk. kam., 5 kld.) ir M.Mockevičius - po 11, O.Olisevičius 8, P.Semaška 5 (6 atk. kam., 5 kld.), I.Ramašauskas ir R.Narkevičius (7 atk. kam.) - po 4, T.Lekūnas 3 (6 atk. kam.), M.Pauliukėnas 2, P.Leščinskas 1; Italija: F.Veccia 22, D.Monaldi 19 (5 kld.), A.Mabilia 13 (5 per. kam.).