Portugališka fiesta Ženevoje

2008 06 09 0:00
Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Portugalijos rinktinės gynėjas Pepe pelnė pirmą mačo įvartį.

Pergale Europos futbolo čempionatą šeštadienį pradėjo Portugalijos rinktinė - ji per A grupės pirmojo turo mačą 2:0 (0:0) įveikė Turkijos vienuolikę.

Antrosiose A grupės rungtynėse gražiai ir efektingai žaidę portugalai nepaliko savo varžovams jokių vilčių ir iškovojo pelnytą pergalę.

Portugališko futbolo spektaklis.

Portugalijos rinktinė savo pasirodymu įrodė, kad yra viena ryškiausių šio turnyro komandų. Nors į startinį vienuoliktuką buvo įtrauktas tik vienas nominalus puolėjas Nuno Gomesas, atakose aktyviai dalyvavo portugalų krašto saugai Cristiano Ronaldo ir Simao Sambrosa, o iš aikštės gilumos juos palaikė pagrindiniai žaidimo organizatoriai Deco ir Joao Moutinho.

Turkijos rinktinės nariai daugiausia dėmesio skyrė savo vartų saugumui, ypač akylai prižiūrėjo pavojingąjį C.Ronaldo. Puldami turkai dažniausiai stokojo išradingumo ir tikslaus paskutinio smūgio. Per visas rungtynes portugalų vartininkui Ricardo tik sykį teko atremti varžovų smūgį.

Tuo metu Turkijos rinktinę nuo įvarčio ne kartą gelbėjo vartininkas Volkanas Demirelis, jam "talkino" ir vartų konstrukcija. Be to, vieno Portugalijos vidurio gynėjo Pepe įvarčio rungtynių teisėjas neįskaitė, nes užfiksavo nuošalę.

Pirmą kėlinyje dominavo portugalai. Jie užtikrintai kontroliavo kamuolį ir, išnaudodami abu aikštės kraštus, rezgė pavojingas atakas. Pirmas įvartis į Turkijos vartus įmuštas antro kėlinio viduryje, kai geriausiu mačo žaidėju pripažintas Pepe perskrodė pavargusią turkų gynybą ir po N.Gomeso perdavimo taikliai smūgiavo į vartus. Netrukus portugalai galėjo padidinti skirtumą, bet kamuolys pataikė į Turkijos vartų skersinį.

Po įvarčio turkai mėgino organizuoti varžovų vartų šturmą, tačiau portugalai sėkmingai ardė jų atakas ir patys nevengė žaibiškai kontratakuoti. Jau per teisėjo pridėtą laiką Portugalijos žaidėjai sukūrė nedidelį futbolo šedevrą. C.Ronaldo perdavė kamuolį į baudos aikštelę įbėgusiam J.Moutinho, šis vienu judesiu išvengė turkų gynėjo ir vartininko globos bei tuo pat parideno kamuolį dešiniau bėgusiam Rauliui Meirelesui. Tik prieš kelias minutes aikštėje pasirodęs "Porto" klubo saugas baigė įspūdingą kontrataką taikliu smūgiu, kuris garantavo Portugalijai pergalę 2:0.

Viena koja ketvirtfinalyje

Dėl šio laimėjimo Portugalijos rinktinė tapo keturių ekipų A grupės lydere. Antrąsias rungtynes ji žais trečiadienį su Čekijos komanda. Pergalė ir vienai, ir kitai ekipai garantuotų kelialapį į turnyro ketvirtfinalį. Po Turkijos ir Šveicarijos dvikovos tik nugalėtojas išsaugos viltis iškopti į ketvirtfinalį.

Portugalijos rinktinės treneris Luisas Felipe Scolaris neslėpė pasitenkinimo komandos žaidimu: "Šiuo metu esame pasiekę puikią fizinę formą, tad galėjome pademonstruoti ir techninius, ir fizinius pranašumus. Norint patekti į ketvirtfinalį reikia surinkti 6 taškus, taigi mes po šios pergalės jau esame pusiaukelėje."

Pralaimėjusios Turkijos ekipos strategas Fatihas Terimas pasiguodė, kad prie nesėkmės prisidėjo ir gynėjų traumos. "Pirmoji rungtynių dalis buvo apylygė. Tiesa, portugalai daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau pavojingų progų beveik neturėjo. Per antrą kėlinį praleidome apmaudų įvartį. Beje, tuo metu keli mūsų gynėjai jau žaidė traumuoti. Dabar mūsų laukia svarbiausia dvikova - su Šveicarijos komanda", - kalbėjo treneris.

STATISTIKA:

Portugalija - Turkija 2:0 (0:0). Įvarčiai: 61 min. Pepe, 90+3 min. Raulis Meirelesas.

Teisėjas - Herbertas Fandelis (Vokietija).