Pralaimėta po pusketvirtos valandos kovos

2010 09 04 0:00
Patyrusiam austrų tenisininkui J.Melzeriui (dešinėje) R.Berankis pralaimėjo po dramatiškos kovos.
AFP/Scanpix nuotraukos

Antrasis šiais metais "Didžiojo kirčio" serijos teniso turnyras geriausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui vėl baigėsi antrajame rate.

Ketvirtadienį Niujorke atvirojo JAV teniso čempionato ("US Open") vienetų varžybų antrajame rate 124 vietą ATP klasifikacijoje užimantis lietuvis po 3 valandas ir 35 minutes trukusios penkių setų kovos 4:6, 7:6 (7:4), 3:6, 6:1, 5:7 pralaimėjo 29-erių austrui Jurgenui Melzeriui, kuris pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge yra penkioliktas.

Pergalė buvo kišenėje

"Žaidžiau su varžovu, kuris priklauso geriausiųjų dvidešimtukui. Ir pergalę beveik turėjau kišenėje", - apmaudo neslėpė dvidešimtmetis R.Berankis, kuris 2007 metais laimėjo "US Open" jaunių (iki 18 metų) čempionatą.

Per lemiamą setą lietuvis pirmavo (2:0, 4:2), bet patyręs austras sugebėjo išsiveržti į priekį 5:4. Ričardui dar pavyko išlyginti rezultatą 5:5, tačiau jis nesugebėjo įveikti varžovo.

"Malonu, kad taip kovojau su tokiu žaidėju. Bet nieko gero, nes jau buvau beveik laimėjęs. Padariau klaidą ir viskas išslydo", - apie išsprūdusį kelialapį į šešioliktfinalį kalbėjo mūsų tenisininkas, kuris po mačo buvo piktas dėl tokios pabaigos.

Lietuvį įveikęs J.Melzeris kitame etape susitiks su ispanu Juanu Carlosu Ferrero.

"Gal kitąkart pasiseks", - optimizmo neslėpė Ričardas. Pirmajame rate jis 6:4, 6:7 (5:7), 6:3, 6:2 įveikė 113-ąją pasaulio raketę 23 metų amerikietį Ryaną Sweetingą.

Ir taškai, ir pinigai

Panašiai mūsiškiui klostėsi ir birželio mėnesį vykęs Vimbldono turnyras, kur lietuvis debiutavo "Didžiojo kirčio" serijos turnyruose. Po kvalifikacinių varžybų į pagrindinį turnyrą patekęs pajėgiausias Lietuvos tenisininkas antrajame rate po pustrečios valandos kovos 5:7, 6:4, 3:6, 4:6 nusileido 28 metų ispanui Feliciano Lopezui, kuris tąsyk ATP reitinge užėmė 30 vietą.

Už pasirodymą Vimbldone R.Berankis uždirbo 18 tūkst. 750 svarų sterlingų ir 70 įskaitinių ATP reitingo taškų.

Už kovas Niujorke lietuvis vėl užsitikrino 70 reitingo taškų ir jo kišenę papildys 31 tūkst. JAV dolerių.

Bendrą atvirojo JAV vyrų ir moterų teniso čempionato prizų fondą sudaro 23,6 mln. JAV dolerių.

Niujorke mėgavosi sušiu

Beje, ketvirtadienio dvikovos išvakarėse R.Berankis davė išskirtinį interviu oficialiam ATP tinklalapiui. Paklaustas, ką jam reikštų, jei patektų į pirmą reitingo šimtuką, lietuvis atsakė, jog tai būtų didelis laimėjimas.

"Tai reikštų labai daug - būčiau pirmas per visą istoriją Lietuvos tenisininkas, kuris pateko tarp stipriausių 100 pasaulio tenisininkų, - sakė Ričardas. - Be abejo, Vitas Gerulaitis irgi buvo lietuvis, bet jis niekada nesilankė mūsų šalyje."

Tenisininkas taip pat atskleidė, ką veikiąs Niujorke laisvu metu: "Man svarbiausia - aplankyti sušio barus. Net prieš dvikovas valgau sušį."

Favoritai eina tolyn

Ketvirtadienį JAV teniso čempionate baigėsi moterų vienetų varžybų antrasis ratas. Turnyro favoritė Caroline Wozniacki iš Danijos 6:0, 6:0 sutriuškino Taivano atstovę Chang Kai-Chen, ketvirtoji pagal reitingą serbė Jelena Jankovič 6:4, 3:6, 6:2 šventė pergalę prieš kroatę Mirjaną Lučič, septintoji raketė rusė Vera Zvonariova 6:1, 7:6 (7:5) įveikė vokietę Sabinę Lisicki, o kinė Peng Shuai iš tolesnės kovos eliminavo devintąją pagal skirstymą lenkę Agnieszką Radwanską - 2:6, 6:1, 6:4.

Vyrų vienetų varžybų antrajame rate penkiskart (2004-2008) JAV atvirųjų pirmenybių nugalėtojas bei antras pagal reitingą šveicaras Roger Federeris 6:3, 6:4, 6:3 nugalėjo vokietį Andreasą Becką, trečioji raketė serbas Novakas Džokovičius 7:5, 6:3, 7:6 (8:6) įveikė kitą Vokietijos tenisininką Philippą Petzschnerį, penktas pagal reitingą švedas Robinas Soderlingas 6:2, 6:2, 6:4 laimėjo prieš čempionato šeimininką Taylorą Dentą, o prancūzas Richard'as Gasquet'as iš tolesnės kovos eliminavo šeštąjį pagal skirstymą rusą Nikolajų Davydenką - 6:3, 6:4, 6:2.