LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Prancūzai neužleido čempionų sosto

2017 01 30 15:08
Prancūzijos rankininkai apgynė pasaulio čempionų titulą.
Prancūzijos rankininkai apgynė pasaulio čempionų titulą. AFP/Scanpix nuotrauka

Pasaulio rankinio čempionatas sekmadienį baigėsi Prancūzijos rinktinės žaidėjų triumfu, kurie aukso medalius iškovojo namie.

Paryžiuje surengtame finale, stebint 15,6 tūkst. žiūrovų, Prancūzijos rankininkai 33:26 (18:17) nugalėjo Norvegijos komandą.

Norvegams pirmame kėlinyje pavyko kurį laiką būti priekyje, vienu metu jie pirmavo 3 įvarčių skirtumu. Tačiau žiūrovų palaikomi šeimininkai vėliau perėmė iniciatyvą ir pasiekė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų gretose prie pergalės 6 įvarčiais prisidėjo Nikola Karabatičius, po 5 kartus pasižymėjo Kentinas Mahe, Michaelis Guigou ir Valentinas Porte. Norvegams 5 įvarčius pelnė Kentas Robinas Tonnesenas, po 4 – Bjarte Myrholas, Kristianas Bjornsenas bei Espenas Lie Hansenas.

Prancūzijos komandos triumfas niekam nuostabus nekėlė, o Norvegijos rinktinės žygis iki finalo prilygintas staigmenai.

„Tikėjau, kad norvegai gali pasiekti pusfinalį, o jie pateko į finalą. Norvegijos rinktinė puikiai buvo paruošta šiam čempionatui ir tai – didelis trenerių štabo nuopelnas. Dar anksti sakyti, kad norvegai pateko į elitinių rinktinių gretas, tačiau turi visas galimybes tai padaryti. Komanda jauna, jos amžiaus vidurkis 25 metai, tad viskas prieš akis“, – įsitikinęs Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

Pasaulio čempionais prancūzai tapo šeštą kartą – anksčiau jie triumfavo 1995, 2001, 2009, 2011 ir 2015 metais.

Įdomu, kad su abejomis turnyro finalininkėmis neseniai teko susidurti Lietuvos rinktinei. Europos čempionato atrankos varžybose lietuviai svečiuose prancūzams neprilygo 20:37, o Vilniuje norvegus palaužė 32:29.

Pasaulio pirmenybių bronzą iškovojo Slovėnijos rankininkai. Jie mažajame finale 31:30 (13:18) nugalėjo Kroatiją.

Vietos pajėgiausių aštuntuke neatsirado dviem turnyro favoritėms: Europos čempionė Vokietijos rinktinė liko devinta, o Danija – dešimta.

„Vokietijos ir Danijos komandoms koją pakišo pasipūtimas ir per didelis pasitikėjimas savo jėgomis. Grupės varžybose abi rinktinės laimėjo visas rungtynes. Todėl aštuntfinalyje vokiečiai žaisdami su Kataru, o danai – su vengrais tikriausiai jau galvojo apie ketvirtfinalio kovas, tad toks mąstymas jiems kainavo labai brangiai“, – komentavo M. Astrauskas.

Įdomu, kad kitą pasaulio čempionatą 2019-ųjų sausį kaip tik drauge rengs Vokietija ir Danija.