Prancūzas įsispraudė tarp teniso meistrų

2015 07 09 14:06
Stanislasas Wawrinka liko už Vimbldono turnyro pusfinalio borto. Reuters/Scanpix nuotrauka

Trys pasaulio teniso reitingo lyderiai tęsia kovą dėl atvirojo Vimbldono čempionato karūnos.

Į Anglijoje vykstančių prestižinių pirmenybių pusfinalį pateko trys teniso rykliai - Novakas Džkokovičius (1 reitingas), Roger Federeris (2) ir Andy Murray (3).

Ketvirtfinalyje serbas N. Džokovičius 6:4, 6:4, 6:4 įveikė kroatą Mariną Čiličių (9), kuris antrame varžybų rate eliminavo Ričardą Berankį.

Aštuntfinalyje tik po penkių setų kovos įveikęs PAR atstovą Keviną Andersoną, N. Džokovičius šį kartą dominavo viso mačo metu ir M. Čiličių nugalėjo 13 kartą iš eilės.

"Po sunkaus aštuntfinalio jaudinausi, ar spėsiu atsigauti. Nežinojau, kaip jausis mano kūnas. Tačiau šį kartą žaidžiau solidžiai", - kalbėjo serbas.

N. Džokovičiaus varžovu pusfinalyje bus prancūzas Richardas Gasquet (21), netikėtai nugalėjęs atvirojo Prancūzijos čempionato nugalėtoją šveicarą Stanislasą Wawrinką (4) - 6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 11:9. Lemiamas penktas setas truko net 1 val. 23 min.

Po pergalės R. Gasquet sakė, kad sėkmę jam atnešė agresyvus ir drąsus žaidimas. Didžiojo kirčio varžybų pusfinalyje iki šiol jis buvo žaidęs tik du kartus - 2007-aisiais Vimbldone ir 2013-aisiais Niujorke.

"Kasmet įgaunu vis daugiau naudingos patirties. Kai esi vienoje kompanijoje su R. Federeriu, N. Džokovičiumi ir A. Murray, jautiesi nuostabiai", - sakė 29 metų R. Gasquet.

Vimbldono publikos numylėtinis britas A. Murray 6:4, 7:5, 6:4 pranoko kanadietį Vaseką Pospišilą. Britą šiame mače tribūnose palaikė princas Williamas su žmona Catherine ir Anglijos futbolo garsenybė Davidas Beckhamas.

Kovoje dėl vietos finale A. Murray susitiks su šveicaru R. Federeriu. Pastarasis 6:3, 7:5, 6:2 nugalėjo prancūzą Gillesą Simoną (12).

Septynis kartus Vimbldone triumfavęs R. Federeris pastarąjį titulą čia iškovojo 2012-aisiais, kai finale palaužė būtent A. Murray pasipriešinimą.

"2012-ųjų vasarą buvo puiki mums abiems. Aš nugalėjau Vimbldone, o Andy triumfavo Londono olimpiados teniso turnyre", - prisiminė R. Federeris.