Prancūzijoje triumfavo serbė ir ispanas

2008 06 09 0:00
Serbijos tenisininkė Ana Ivanovič pirmą kartą triumfavo atvirojo Prancūzijos teniso čempionato moterų vienetų finale. Ispanas R.Nadalis pelnė ketvirtą iš eilės Prancūzijos teniso čempionato nugalėtojo titulą.
AFP/Scanpix nuotraukos

Paryžiaus "Roland Garros" kortuose baigėsi finalinės atvirojo Prancūzijos teniso čempionato dvikovos. Šeštadienį moterų vienetų turnyre triumfavo serbė Ana Ivanovič, o sekmadienį ketvirtą titulą iš eilės iškovojo ispanas Rafaelis Nadalis.

Atvirojo Prancūzijos teniso čempionato moterų vienetų varžybų nugalėtoja tapo antroji raketė serbė Ana Ivanovič. Ji šeštadienį finale per 1 val. 38 min. 6:4, 6:3 įveikė tryliktą pagal reitingą 22 metų rusę Dinarą Safiną. Tai buvo pirmas 20-metės Serbijos tenisininkės laimėtas "Grand Slam" serijos turnyras.

A.Ivanovič, praėjusį sezoną pralaimėjusi "Roland Garros" kortų Paryžiuje finalą, taps naujojo planetos WTA reitingo lydere. Be pagrindinio prizo, turnyro nugalėtojai atiteko milijono eurų čekis.

"Roland Garros" kortuose vykstančio atvirojo Prancūzijos teniso čempionato vyrų vienetų varžybų finale vakar susigrūmė pirmoji turnyro raketė šveicaras Roger Federeris ir ketvirto pirmenybių nugalėtojo titulo siekiantis antras pagal reitingą ispanas R.Nadalis. Po 1 val. 39 min. trukusios kovos pergalę 6:1, 6:3, 6:0 iškovojo R.Nadalis. Tai buvo 28 iš eilės ispano laimėjimas "Roland Garros" kortuose.

Čempionato finale R.Federeris ir R.Nadalis žaidė trečius metus iš eilės. Per visus mačus ispanas įveikė šveicarą. Ketvirta pergalė leido R.Nadaliui pasivyti legendinį tenisininką švedą Bjorną Borgą, kuriam vieninteliam pavyko laimėti ketverias pirmenybes iš eilės. Švedo sąskaitoje iš viso - 6 atvirojo Prancūzijos teniso čempionato nugalėtojo titulai.