Prancūzų sėkmės raktas - kantrybė

2011 09 16 0:00
Prancūzijos krepšininkai (balta apranga) graikus vijosi tris kėlinius.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Tris kėlinius aikštėje sunkiai dirbę ir graikams į nugarą alsavę Prancūzijos krepšininkai ketvirtame surengė lemiamą spurtą, kurio pakako pergalei ir kelialapiui į Europos čempionato pusfinalį.

Vakar trečiojoje "EuroBasket 2011" ketvirtfinalio dvikovoje Prancūzijos rinktinė rezultatu 64:56 palaužė Kauno "Žalgirio" stratego Ilias Zouros treniruojamą Graikijos rinktinę.

"Ši pergalė padėjo mums pasiekti pirmąjį tikslą - olimpiados atranką. Antrojo tikslo sieksime penktadienį pusfinalyje, - po rungtynių džiaugėsi Prancūzijos rinktinės treneris Vincentas Collet. - Graikai žaidė labai protingai. Nors mes tris kėlinius vijomės varžovus, nepraradome motyvacijos ir lemiame ketvirtyje sužaidėme agresyviau."

Prancūzai įsibėgėjo labai sunkiai. Jų metimai dažniausiai skriejo pro šalį ir Graikijos krepšininkai 6 minutę nutolo 15:4. Tačiau I.Zouros auklėtiniai dominavo neilgai. Prancūzai greitai atkuto ir 13 minutę po Nando de Colo metimo rezultatas tapo lygus - 21:21. Nuo šio epizodo Graikijos rinktinė nuolat pirmavo 2-6 taškais.

Lūžis įvyko ketvirto kėlinio pradžioje. Graikai pirmavo 45:40, bet Prancūzijos komanda pelnė 9 taškus iš eilės, pirmą kartą persvėrė rezultatą ir nebeleido varžovams susigrąžinti iniciatyvos. Kai graikai neutralizuodavo Tony Parkerį, lyderio vaidmens sėkmingai ėmėsi Nicolas Batumas arba N.de Colo.

Graikija vakar bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau iš 21 mesto tritaškio pataikė tik 3 (14 proc.).

"Didžiuojuosi savo žaidėjais ir tuo, kaip jie kovoja šiame čempionate. Turime daug problemų, o buvome per žingsnį nuo geriausiųjų ketverto, - pareiškė I.Zouros. - Šį kartą pergalę mums kainavo kelios neleistinos klaidos rungtynių pabaigoje. Nors pralaimėjome, manau, kad šios rungtynės duos mums daug naudingos patirties, kuri labai pravers ateityje."

Su kuo šį vakarą pusfinalyje kovos prancūzai, turėjo paaiškėti vakar vėlai vakare po Rusijos ir Serbijos akistatos. Kitame pusfinalyje susitiks Ispanija ir Makedonija. Graikai rungtynėse dėl 5-8 vietų sieks pergalės ir bilieto į olimpinį atrankos turnyrą.

Prancūzija - Graikija 64:56 (14:17, 13:14, 13:12, 24:13).

Prancūzija: T.Parkeris 18 (2-7/15), N.de Colo 16, N.Batumas 15 (3-3/4), A.Traore 6, J.Noah 5, Ch.Kahudi ir F.Pietrusas - po 2; Graikija: I.Bourousis 17 (11 atk. kam.), A.Fotsis 9, N.Calathesas 7, K.Kaimakoglou ir N.Zisis - po 6, K.Koufos 5, K.Papanikolaou 4, M.Bramosas 2.

komandų rodikliai: dvitaškiai - 20/46 (43 proc.) ir 14/29 (48), tritaškiai - 5/10 (50) ir 3/21 (14), baudos - 9/11 (82) ir 19/23 (83), kamuolys atkovotas 34 ir 30 kartų, rezultatyviai perduotas 9 ir 10, prarastas 11 ir 10, perimtas po 6, blokuotas 4 ir 3 kartus.