Prasidėjo Baltijos lygos moterų rankinio čempionato pusfinaliai

2016 04 16 23:24

Šeštadienį Kaune prasidėjo Baltijos lygos moterų rankinio čempionato pusfinaliai, kur Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ susitiko su Baltarusijos čempionėmis ir šių metų lyderėmis Minsko „BNTU-BelAZ“ komanda, o finalinio  turo organizatorės Kauno „ACME-Žalgiris“ rankininkės išmėgino jėgas su kaimyninės šalies vicečempionėmis Gomelio HC „Gomel“ ekipa.

Pirmame pusfinalyje Garliavos klubas bandė priešintis profesionaliai ir gerai sukomplektuotai Baltarusijos sostinės komandai, bet neatsilaikė ir pralaimėjo joms santykiu 27:38(14:21).

HC „Garliava SM-CASCADA“ komandai įvarčius pelnė Diana Šatkauskaitė (9įv.), Kamilė Bušaitė (5įv.), Laura Masiulevičiūtė (4įv.), Emilė Aglinskaitė (3įv.), Greta Rinkevičiūtė ir Evelina Dževerakaitė (po 2įv.), Laima Bernatavičiūtė (1įv.).

„BNTU-BelAZ“ kolektyve pasižymėjo Lilija Artsiukovič (8įv.), Ana Vinogradova ir Jekaterina Silickaja (po 5įv.), Anastasija Grachovskaja, Anastasija Mazgo, Jekaterina Drazdova, Natalija Platanovič, Kristina Ozolina ir Marija Konoval (po 3įv.), Tatjana Rudkovskaja ir Natalija Danšina (po 1įv.).

Mūsų šalies komandai tik dvikovos pradžioje pavyko išlaikyti apylygį žaidimą kai 7-ąją susitikimo minutę rezultatas buvo lygus 5:5. Bet po to minskietės pelnė keturis be atsako įvarčius ir nutolusios daugiau neleido ne tik išlyginti žaidimą, bet atotrūkį dar ir padidino, laimėdamos pirmąją rungtynių dalį septyniais įvarčiais – 21:14.

Tiesa antroje susitikimo pusėje HC „Garliava“ klubui dar pavyko kiek sumažinti atsilikimą iki 20:25, 25:29, bet neilgam. Viešnios turėdamos aukštesnio meistriškumo sudėtį sugebėjo labiau susikoncentruoti ir finišavo įveikdamos Lietuvos komandą vienuolikos įvarčių skirtumu 38:27.

Antrame pusfinalyje irgi kova vyko pagal panašų scenarijų kaip pirmame susitikime, kur „ACME-Žalgiris“ ekipa nesugebėjo rimčiau pasipriešinti šį sezoną smarkiai sustiprėjusiai HC „Gomel“ kolektyvui ir pralaimėjo rezultatu 28:41(10:16).

Kauniečių gretose taikliai rungtyniavo Gabija Vidūnaitė (9įv.), Daiva Būtėnaitė-Drevinskienė (4įv.), Simona Kazlauskaitė ir Inesa Verbovik (po 3įv.), Neringa Palionytė, Dovilė Ilčiukaitė, Rita Oksaitė ir Audinga Kniubaitė (po 2įv.), Greta Burkaitė (1įv.).

HC „Gomel“ komandoje rezultatyviai atakavo Viktorija Šamanovskaja (8įv.), Jekaterina Dubovcova (7įv.), Oksana Artamonova (6įv.), Anastasija Lobač (5įv.), Julija Graničkina (4įv.), Ana Redka (3įv.), Kristina Achramenko, Irina Dronova ir Diana Iljina (po 2įv.), Anastasija Boldyreva ir Jekaterina Liubenaja (po 1įv.).

Žalgirietėms kaip ir Garliavos rankininkėms lygiaverčiai rungtyniauti pasisekė tik susitikimo pirmoje dalyje, tai yra iki 23-ios rungtynių minutės kuomet rezultatas buvo lygus 9:9. Vėliau per penkias paskutines kėlinio minutes mūsiškės patyrė nokdauną, praleido penkis be atsako įvarčius ir kėlinį pralaimėjo 10:16.

Tai turėjo lemiamos įtakos ir antroje rungtynių dalyje „ACME-Žalgiris“ jau nesugebėjo sustabyti arba bent kiek pristabdyti įsibėgėjusias kaimyninės šalies rankininkes, kurios nemažindamos tempo tolo. Galiausiai HC „Gomel“ įtvirtino užtikrintą pergalę santykiu 41:28.

Tokiu būdu sekmadienį abu Baltarusijos Minsko ir Gomelio kolektyvai kausis dėl Baltijos lygos čempionų vardų, o Lietuvos klubai HC „Garliava SM-CASCADA“ ir „ACME-Žalgiris“ aiškinsis bronzos medalių likimą.