Prasta trasa - ne argumentas

2010 02 17 0:00
Lietuvos slidininkų lyderė I.Terentjeva kol kas Vankuveryje nepateisina lūkesčių.
LTOK nuotrauka

Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse per pirmąjį startą Lietuvos slidininkams nepavyko pademonstruoti to, ką planavo varžybų išvakarėse. Kol kas jie smarkiai atsilieka nuo lyderių.

Pirmadienį 10 km olimpinėje trasoje 25 metų slidininkė Irina Terentjeva laisvuoju stiliumi finišavo tik 64-a tarp 78 dalyvių. Jos bendraamžis Aleksejus Novoselskis 15 km nuotolį laisvuoju stiliumi įveikė 71-as (startavo 95 slidininkai). Šiandien abu atletai turės progą pasitaisyti.

Ieškojo pasiteisinimų.

Trečiojoje olimpiadoje dalyvaujanti I.Terentjeva pirmą kartą žaidynėse lenktyniavo 10 km trasoje. Geriausias jos laimėjimas tokioje distancijoje - prieš trejus metus pasaulio čempionate Japonijoje užimta 30 vieta.

Vankuveryje šią trasą mūsų sportininkė įveikė per 28 min. 52,2 sek. ir aplenkė tik 14 varžovių. Nuo auksą iškovojusios švedės Charlotte Kallos I.Terentjeva atsiliko 3:53,8. Sidabrą pelnė estė Kristina Šmigun-Vaehi (25:05), tai - pirmasis Estijos medalis šiose žaidynėse (tačiau jų planuota ir daugiau). Bronza džiaugėsi Marit Bjoergen iš Norvegijos (25:14,3).

Po I.Terentjevos finišo jos treneris ir tėvas Igoris Terentjevas optimizmu netryško - ieškojo nesėkmės priežasčių: "Irina pasirodė silpnai. Priežasčių dar nežinau, slidės buvo gerai parengtos. Gal nepavyko aklimatizuotis, gal prastai pasirengėme... Be to, Irina buvo peršalusi, kosėjo. Planavome patekti į 40-tuką, tačiau kodėl pasirodėme taip silpnai, nežinau."

Pati I.Terentjeva skundėsi trasos danga: "Trasa nebuvo sunki, bet varžybų išvakarėse per treniruotę čia buvo beveik ledas, o varžybų dieną sniegas kaip košė... Tikiuosi, kad labiau pasiseks sprinto varžybose."

Tikriausiai tik mūsų slidininkų rezultatus lemia prastos oro sąlygos, nes kitų šalių atstovai dažniausiai pasikliauja vien savimi (ir dėl nesėkmių pirmiausia kaltina save). Juk trasos visiems dalyviams vienodos.

Viltis nukėlė į šią dieną

"Vieta pirmajame trisdešimtuke būtų puikus laimėjimas. Net jei likčiau 50-as, būtų neblogai. O jei užimčiau 51 vietą, pasirodymu būčiau nepatenkintas", - prieš kelionę į olimpines žaidynes kalbėjo A.Novoselskis.

Užvakar Lietuvos slidininkas liko toli nuo savo tikslų. 15 km distanciją laisvuoju stiliumi jis nušliuožė per 38:01,6 ir užėmė tik 71 vietą. Olimpiniu čempionu tapo 23 metų šveicaras Dario Cologna (33:36,3). Sidabrą iškovojo 35-erių italas Pietro Pilleris Cottreris (34:0,9), bronzą - 32-ejų čekas Lukašas Baueris (34:12).

"Mano starto numeris buvo 68-as. Planavau finišuoti bent jau aukštesnėje pozicijoje nei startavau. Nepavyko... Tikiuosi, kad geriau seksis sprinto rungtyje", - kalbėjo A.Novoselskis.

Ambicingi planai

Šiandien visi Lietuvos slidininkai stos į startą sprinto lenktynėse. Prie I.Terentjevos ir A.Novoselskio prisidės olimpinių žaidynių debiutantai - 23 metų Mantas Strolia ir dvidešimtmetis Modestas Vaičiulis. M.Strolia LŽ prisipažino, kad su sprinto rungtimi sieja ambicingus planus.

"Olimpiados išvakarėse pasaulio taurės etape Kalgaryje užėmiau 33 vietą. Ko nors panašaus tikiuosi ir čia, Vankuveryje. Pasvajoju ir apie 30-tuką, - pasakojo M.Strolia. - Vankuveryje nuolat lynoja, todėl labai svarbu parinkti tinkamą slidžių tepalą. Tikiuosi, kad treneriai susitvarkys su šia užduotimi."

Kinai užgožė rusus

Vankuveryje užvakar labiausiai liūdėjo Rusijos dailiojo čiuožimo atstovai ir jų gerbėjai. Rusų sportinių porų atstovai aukso medalius iškovojo net 12 žaidynių iš eilės - nuo 1964 metų olimpiados Insbruke. Tačiau Vankuveryje didžiosios valstybės šokėjai nepelnė jokio apdovanojimo. Rusijai atstovaujantys šių metų Europos čempionai japonė Yuko Kavaguti ir Aleksandras Smirnovas (194,77 tšk.) liko ketvirti. Aukso medaliais Vankuveryje pasipuošė sutuoktiniai iš Kinijos 31 metų Shen Xue ir 36-erių Zhao Hongbo, surinkę 216,57 taško. Ši pora 2002 metų Solt Leik Sičio ir 2006 metų Turino olimpinėse žaidynėse pelnė bronzos apdovanojimus. Sidabras atiteko kitai Kinijos porai - Pang Qing ir Tong Jianiui (213,31 tšk.). Bronzos medalius pelnė dukart pasaulio ir triskart Europos čempionai iš Vokietijos - ukrainietė Aliona Savčenko ir Robinas Szolkowy (210,60 tšk.).

Problemos dėl kraujo

Olimpinių žaidynių organizatorių griežta kova su dopingu jau duoda pirmųjų vaisių. Sekmadienį dėl kraujyje rasto per didelio hemoglobino kiekio laikinai nuo varžybų buvo nušalinti du sportininkai - šiaurės dvikovės atstovas iš Rusijos Nijazas Nabejevas ir Estijos slidininkas Kasparas Kokkas.

N.Nabejevas dėl šios priežasties praleido šiaurės dvikovės pirmąsias asmenines varžybas (šuoliai nuo tramplino ir 10 km lenktynės), o K.Kokkui nebuvo leista startuoti 15 km lenktynėse laisvuoju stiliumi.

Laikinoji diskvalifikacija sportininkams baigiasi tik šiandien.

Tad estas galės varžytis slidinėjimo sprinto rungtyje, o rusas - dalyvauti šiaurės dvikovės antrosiose varžybose (šuoliai nuo ilgojo tramplino bei 15 km lenktynės). Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) Vankuveryje kraujo testą atliko jau 304 sportininkams.