Prasta veja Ispanijos nesustabdė

2011 03 30 0:00
Lietuvos futbolininkams (geltoni marškinėliai) nepavyko atsilaikyti prieš galingą Ispanijos rinktinės puolimą.
Petro Malūko nuotrauka

Pasaulio ir Europos futbolo čempionė Ispanijos rinktinė Kaune įrodė, jog meistriškumui prasta veja neturi jokios įtakos.

Vakar per 2012 metų Europos čempionato atrankos I grupės rungtynes Kaune pagirtinai kovojusi Lietuvos rinktinė pilnutėliame stadione sugebėjo pagąsdinti pasaulio ir Europos čempionus ispanus, tačiau galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą - pralaimėta 1:3 (0:1).

"Mums pritrūko laimės", - po rungtynių teigė Lietuvos rinktinės treneris Raimondas Žutautas.

Prieš rungtynes visa Lietuva nekantriai laukė - įvyks mačas ar ne. Apie 17-18 val. Kaune pradėjo snyguriuoti. Jei tai būtų trukę ilgiau, nežinia, kokį verdiktą priimtų dvikovos teisėjas. Tačiau snigti nustojo, po abiejų rinktinių apšilimo darbininkai su grėbliais išlygino prastai atrodančius pernykštės žolės plotus ir 21.45 val. abi rinktinės pradėjo savo šeštą per istoriją susitikimą.

Rungtynes abi komandos pradėjo atsargiai, pavojingų atakų sukurta mažai. Per pirmą kėlinį ekipos kamuolį kontroliavo po lygiai, tačiau švieslentėje degė 0:1. 19 minutę Deividas Šemberas nesuskubo prie saugo Xavi, kuris nestipriu smūgiu perkėlė kamuolį ir per Deividą, ir per vartus saugojusį Žydrūną Karčemarską.

Per pirmą susitikimo dalį mūsų rinktinė ne sykį gausiomis pajėgomis bandė kontratakuoti, tačiau ispanų gynėjai atakas nesunkiai užgesindavo. Vienintelis įsiminęs atvejis - galingas Mindaugo Pankos smūgis iš toli, bet vartininkas Ikeras Casillasas sugebėjo jį atremti.

57 minutę S.Dariaus ir S.Girėno stadiono tribūnas užpildę sirgaliai pakilo iš vietų - Marius Stankevičius iš maždaug 25 metrų smūgiu pažeme nuginklavo pasaulio čempionų vartininką ir išlygino rezultatą - 1:1.

Įžeisti ispanai nenorėjo su tuo susitaikyti ir pradėjo vis dažniau lankytis Lietuvos rinktinės aikštės pusėje. 70 min. tokios svečių pastangos sunokino vaisių - gynėjas Tadas Kijanskas, bandydamas nutraukti pavojingą varžovų ataką, kyštelėjo koją ir įsimušė į savo vatus - 1:2. Pergalę 83 minutę įtvirtino Juanas Mata, iš baudos aikštelės pasiuntęs kamuolį į lietuvių vartus.

"Mes stengėmės, bet ispanai laimėjo ir namie, ir Kaune", - po rungtynių teigė įvartį įmušęs M.Stankevičius.

Pirmą tarpusavio dvikovą Salamankoje praėjusį rudenį ispanai laimėjo tokiu pat rezultatu - 3:1.

2012 metų Europos čempionato atrankos I grupėje ispanai laimėjo visas penkerias rungtynes ir turi 15 taškų. Lietuviai žaidė 4 kartus, iškovojo 4 taškus.

Vakar I grupėje Čekijos rinktinė 2:0 nugalėjo Lichtenšteiną ir su 9 taškais įsitvirtino antrojoje vietoje.