Pratęsime atsilikęs R.Berankis nugalėjo pirmą Top-100 žaidėją šiemet

2014 05 01 15:59

ATP 250 serijos turnyro Miunchene kvalifikacijos neįveikęs Ričardas Berankis (ATP-150) suteiktą galimybę žaisti pagrindiniame turnyre išnaudojo puikiai: lietuvis po dramatiškos kovos 7:6(5), 3:6, 7:6(6) palaužė 66-ą pasaulio raketę austrą Jurgeną Melzerį.

Dvikova tarp Lietuvos ir Austrijos tenisininkų prasidėjo dar vakar: esant rezultatui 7:6(5), 3:6, 2:2 susitikimas buvo nutrauktas dėl tamsos. Ketvirtadienį pratęsus mačą R.Berankis pralaimėjo geimą savų padavimų metu ir atsiliko 3:5. Vis dėlto lietuviui pavyko laimėti 3 geimus iš eilės bei persverti rezultatą, o mačo nugalėtojas sprendėsi pratęsime.

Pratęsimo pradžioje abu tenisininkai laimėdavo taškus paduodant, tačiau R.Berankiui pirmaujant 4:3, tris taškus iš eilės laimėjo austras. Vis tik išnaudoti „match-point‘ų“ austrui nepavyko. Pirmą progą jis iššvaistė atlikęs dvigubą klaidą paduodant, o antrą lemiamu galėjusį tapti kamuoliuką laimėjo itin rizikavęs bei į liniją pataikęs R.Berankis. Išlyginęs rezultatą lietuvis laimėjo dar du taškus bei surikęs triumfavo – jis pirmą kartą šiemet nugalėjo į ATP reitingo 100-uką patenkantį varžovą.

Mačo metu tiek R.Berankis, tiek J.Melzeris laimėjo po 5 geimus paduodant oponentui. Beje, daugiau žaistų taškų laimėjo austras – 118 prieš 112.

Tai buvo jau trečiasis šių tenisininkų tarpusavio susitikimas. Pirmus du laimėjo J.Melzeris 6:4, 6:7(4), 6:3, 1:6, 7:5 palaužęs lietuvį 2010-ųjų „US Open“ antrame rate bei 3:6, 6:3, 7:6(1) triumfavęs 2013 metų ATP 1000 serijos turnyro Majamyje pirmame rate.

„BWM Open“ turnyro Miunchene ketvirtfinalyje R.Berankio varžovu bus kvalifikaciją įveikęs vokietis Jan-Lennardas Struffas (ATP-96). Šiam Vokietijos tenisininkui lietuvis taip pat yra pralaimėjęs du kartus – 2010 ir 2012 metų „Challenger“ serijos turnyruose.

Patekdamas tarp 8 pajėgiausių turnyro žaidėjų R.Berankis užsitikrino 51 ATP reitingo tašką (6 už žaidimą kvalifikacijos finale bei 45 už patekimą į ketvirtfinalį) bei 12,565 tūkst. eurų.