"Prezidento taurės" turnyras baigėsi staigmena

2009 08 10 0:00
Didžiausią netikėtumą turnyre pateikęs H.Kontinenas laimėjo "Prezidento taurę".
Valdo Kopūsto (ELTA) nuotrauka

Šeštadienį dar viena staigmena Vilniuje baigėsi jau 20-asis ITF serijos "Prezidento taurės" vyrų teniso turnyras.

Jau po pusfinalio mačų buvo aišku, kad pagrindinis vienetų varžybų prizas iškeliaus į Suomiją, tačiau ir finale užfiksuota staigmena - tik 1032 vietą ATP klasifikacijoje užimantis Henris Kontinenas 6:1, 6:3 nugalėjo septintąjį pagal skirstymą turnyre sostinėje Tomą Niemineną, kuris pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge yra 585-as.

Didžiausią staigmeną H.Kontinenas pateikė pusfinalyje. Jis dvikovoje dėl vietos finale 7:5, 6:4 įveikė favoritu laikytą prancūzą Pierre'ą Metenier'ą, kuris pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge yra 401-as. Kitame pusfinalio mače T.Nieminenes 7:6 (8:6), 6:3 įveikė antrąjį reitingą turėjusią 410-ąją planetos raketę estą Jurgeną Zoppą.

Dvejetų varžybas laimėjo prancūzai Gregoire'as Burquieras ir Thomas Cazesas-Carrere'as, dar ketvirtadienį finale 6:3, 6:4 nugalėję ketvirtąjį reitingą turėjusius baltarusius Sergejų Betovą ir Dmitrijų Žyrmontą.

Turnyro Vilniuje prizų fondą sudarė 10 tūkst. JAV dolerių (23,9 tūkst. litų).