Prie bronzos pridėjo sidabrą

2009 06 29 0:00
Irkluotojas J.Šuklinas Europos čempionate iškovojo bronzos ir sidabro medalius.
Piotro Romančiko (ELTA) nuotrauka

Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Lietuvos sportininkai savo trofėjų taupyklę vakar papildė vienu medaliu.

Vokietijos mieste Brandenburge vykusiose Senojo žemyno irklavimo pirmenybėse sekmadienį 23 metų kanojininkas Jevgenijus Šuklinas 500 metrų distancijoje sugaišo 1 min. 50,466 sek. ir finišavo antras bei iškovojo sidabro medalį. Lietuvis 0,168 sek. pralaimėjo Europos čempionu tapusiam baltarusiui Dzianisui Haražai, tačiau 0,145 sek. aplenkė bronzą iškovojusį vokietį Sebastianą Brendelį. Pažymėtina, kad 500 metrų irklavimo kanoja rungtis laikoma olimpine sporto šaka.

Penktadienį J.Šuklinas vienviete kanoja 200 m distancijoje iškovojo bronzos apdovanojimą.

Lietuvos irkluotojui nepasisekė 1000 m irklavimo rungtyje. Čia J.Šuklinas nuotolį vienviete kanoja įveikė per 3 min. 54,084 sek. ir liko ketvirtas, vos 0,077 sek. atsilikęs nuo bronzą iškovojusio ispano Jose Luiso Bouzos.

500 metrų distancijos finale dviviete kanoja varžėsi Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis, bet lietuviai liko be apdovanojimų.

Penktadienį iškovojęs auksą 200 m distancijoje, vakar Lietuvos duetas 500 metrų atplaukė per 1 min. 42,432 sek. ir tenkinosi penktąją vieta. Iki trečiosios vietos, kurioje finišavo Maksimas Prokopenko ir Sergejus Bezuglijus iš Azerbaidžano, mūsiškiams pritrūko 0,556 sekundės.

Kitiems Lietuvos sportininkams vakar sekėsi prasčiau. Vienvietę baidarę irklavęs Rokas Malinauskas 500 m distancijoje (1 min. 40,494 sek.) užėmė 11 vietą tarp 29 dalyvių.

Dvivietės baidarės įgula Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas 500 metrų įveikė per 1 min. 29,774 sek. ir užėmė 10 vietą tarp 23 ekipažų.