LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Prieniškiai ir pasvaliečiai rengiami atostogoms

2017 05 05 6:00
Vilniaus komanda Pasvalio krepšininkus įveikė ne taip, kaip tikėjosi „Lietuvos ryto“ strategas. Alinos Ožič nuotrauka

Jei Prienų-Birštono „Vytauto“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipoms per trečiąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio rungtynes šeštadienį nepavyks įkąsti savo varžovams, jos galės ramiai strateguoti kitą sezoną.

Prienų ir Pasvalio komandų atostogomis rūpinasi Panevėžio „Lietkabelio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai, ketvirtfinalio varžybose pirmaujantys 2:0 ir esantys per žingsnį nuo pusfinalio.

Ne visi klausė nurodymų

„Virgi, ruoškis atostogoms“, – prieniškių treneriui Virginijui Šeškui įgėlė „Lietkabelio“ strategas Kazys Maksvytis, kai jo auklėtiniai antrąkart nugalėjo „Vytautą“ (84:71) .

Po trijų kėlinių panevėžiečiai turėjo dešimties taškų atsargą (61:51). Savo žiūrovų akivaizdoje žaidę „Vytauto“ krepšininkai paskutinį ketvirtį kilo į lemiamą šturmą ir, likus žaisti keturias minutes, priartėjo prie varžovų iki 5 taškų (65:70). Vis dėlto dvikovos pabaiga jau priklausė „Lietkabelio“ ekipai – ji iki finalinės sirenos išsaugojo pranašumą ir šventė pergalę.

„Ir vėl nesusitvarkėme su Tomu Delininkaičiu“, – šeimininkų lyderį išskyrė K. Maksvytis. T. Delininkaitis Prienų komandoje buvo rezultatyviausias – pelnė 18 taškų.

„Lietkabelio“ strategas turėjo priekaištų ir saviškiams. Paklaustas, kodėl tik penkias minutes aikštelėje praleidęs Kšištofas Lavrinovičius buvo pasodintas ant atsarginių suolelio ir daugiau nebepasirodė, K. Maksvytis atsakė: „Nevykdė trenerio nurodymų, dėl to žaidė mažai.“

„Vytauto“ treneris tikino, kad rungtynių pradžioje komanda nebuvo pasirengusi dusinamai varžovų gynybai, todėl prieniškiai prarado nemažai kamuolių. Be to, skaudžiai atsiliepė Vytenio Čižausko netektis – 9 minutes aikštelėje praleidęs krepšininkas gavo penkias pražangas ir turėjo baigti pasirodymą. „Man regis, panevėžiečiai atvyko nusiteikę laimėti“, – pabrėžė V. Šeškus. Jo teigimu, šeštadienį Panevėžyje bus sunku, bet ir ten „Vytauto“ vyrai stengsis laimėti iš visų jėgų.

Žaisti Pasvalyje nelengva

Nelengvą antrą pergalę ketvirtfinalyje iškovojo Rimo Kurtinaičio treniruojami sostinės krepšininkai. Jie išvykoje 89:80 nugalėjo Pasvalio klubą.

Po pirmo kėlinio „Pieno žvaigždės“ buvo priekyje 26:13. Įpusėjus antram ketvirčiui šeimininkams pavyko išlaikyti dviženklį pranašumą (40:29). Tik 28 minutę svečiai pirmą kartą pasivijo varžovus (55:55) ir dar iki trečio kėlinio pabaigos susikrovė 7 taškų atsargą. Vilniečiai ją išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos.

„Vyrai gerai kovojo, bet rezultatas, aišku, neigiamas. Mačui baigiantis pritrūko jėgų, ypač ginantis prieš Jimmy Baroną“, – sakė „Pieno žvaigždžių“ treneris Ramūnas Cvirka.

Per šią akistatą intrigavo dviejų žaidėjų – minėto J. Barono ir šeimininkų atstovo Osvaldo Olisevičiaus – taškų rinkimo dvikova. Paskui save sostinės klubą tempęs J. Baronas per 33 minutes pelnė 27 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus. Tuo metu O. Olisevičius žaidė 29 minutes, pelnė 26 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą. Per šias rungtynes Osvaldas pagerino asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus LKL.

„Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris R. Kurtinaitis užsiminė dar prieš dvikovą perspėjęs saviškius, jog žaisti Pasvalyje nebus lengva. „Džiaugiuosi, kad laimėjome, – kalbėjo sostinės klubo strategas. – Žinoma, varžovų neįveikėme taip, kaip ketinome. Atkrintamosiose varžybose nesvarbu, kad dideliu skirtumu laimi pirmąsias rungtynes. Daugelis mano žaidėjų neįvertino šios situacijos, tad beveik visą mačą turėjome problemų.“

Ketvirtfinaliai

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 80:89 (26:13, 15:23, 26:24, 13:29). O. Olisevičius 26 tšk., D. Low 13, E. Dimša 11; J. Baronas 27 (34 naud. bal.), A. Gudaitis 16, D. Gordonas 14. Serija 0:2.

Prienų-Birštono „Vytautas“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 71:84 (20:20, 12:25, 19:16, 20:23). T. Delininkaitis 18, V. Lipkevičius 15, R. Miniotas 11; D. Tarolis 19, B. Madgenas 13, Ž. Skučas 10. Serija 0:2.