Prieš pasitraukimą - garbės mačas

2008 01 18 0:00

Šalies vyrų rankinio rinktinė nesugebėjo įveikti 2009 metų pasaulio čempionato atrankos pirmojo etapo. Paskutinę viltį lietuviai prarado trečiadienį - išvykoje 29:34 (16:18) pralaimėta Bosnijos ir Hercegovinos komandai, tapusiai Europos zonos 5 atrankos grupės nugalėtoja.

Laimėję visas trejas rungtynes bosniai surinko 6 taškus ir pateko į kitą etapą. Lietuvos komanda, pasidalijusi po pergalę su suomiais, turi tik 2 taškus. Tad rytoj atsakomosios varžybos Vilniuje su Bosnijos ir Hercegovinos rankininkais bus tik formalumas, tačiau lietuviai turės galimybę garbingai pasitraukti iš atrankos varžybų.

Lietuvos rankinio federacija nesugebėjo į nacionalinę komandą sukviesti geriausių mūsų šalies rankininkų iš užsienio klubų. Tiesa,

rinktinės vyriausiasis treneris Miglius Astrauskas tvirtino, kad komandos žaidimas trečiadienį pranoko lūkesčius.

"Nestigo geros gynybos - tuo visada garsėjo Lietuvos rankinis, išradingai improvizuota atakuojant. Pirmajame kėlinyje bosniai buvo sutrikę, tačiau pritrūko patirties ir lygiaverčių keitimų esminiam persilaužimui. Tačiau jaunai mūsų rinktinei šios varžybos tapo neįkainojama patirtimi", - kalbėjo M.Astrauskas.

Varžybos vyko nedidelio Goraždės miesto arenoje, kuri buvo perpildyta. Žiūrovai kėlė pragarišką triukšmą, bet tai, kaip ir prieš varžybas šeimininkų sutrumpintas mūsų šalies himnas, nesutrikdė Lietuvos rankininkų, labai sėkmingai pradėjusių mačą.

Per pirmąsias 15 minučių lietuviai bosnius pasiuntė į nokdauną. Mūsiškiai agresyviai ir kietai žaidė gynyboje, toli nuo 6 metrų pasitikdami varžovus neleido jiems laisvai valdyti kamuolio. Lietuvos komanda, atakavusi greičiau ir išradingiau už varžovus, pirmavo 2:0, 5:2, 6:3, 7:4. Tačiau prastokas vartininkų žaidimas ir neišnaudoti 7 metrų baudiniai leido bosniams įsibėgėti. Jie ne tik išlygino rezultatą, bet prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą įgijo dviejų įvarčių persvarą.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai šešis kartus sėkmingai apsigynę net keturis kartus neįmetė nuo 6 metrų linijos. Bosnijos ir Hercegovinos rankininkai perėmė iniciatyvą, bet didesnę persvarą įgijo per paskutines tris dvikovos minutes - lietuviai, stengdamiesi kuo greičiau perimti kamuolį, rizikavo gindamiesi.

Rungtynių statistika

BOSNIJA ir HERCEGOVINA - LIETUVA 34:29 (18:16)

Lietuva: Malašinskas - 8 įv., Račkauskas - 7 (2 iš 7 m), Raupėnas - 5, Žigelis - 3, Bernatonis, Afanasjev, Švedas - po 2. Vartininkas Uoslys atrėmė 19 metimų, Biras - 2.

Bosnija ir Hercegovina: Doboracas - 8 įv., Jaskičius - 7...