Pripažinimą Simonai lėmė greitis

2010 01 05 0:00
S.Krupeckaitė per įvairaus rango varžybas pernai iškovojo devynis aukso medalius.

Lietuvos tautinis olimpinio komiteto (LTOK) organizuotuose tradiciniuose rinkimuose geriausia 2009 metų Lietuvos sportininke išrinkta dviratininkė Simona Krupeckaitė.

Pasaulio ir Europos čempione bei planetos rekordininke tapusi S.Krupeckaitė surinko 78 197 taškus ir beveik 22 tūkst. taškų aplenkė planetos plaukimo pirmenybių bronzos medalininką Giedrių Titenį (55 350 tšk.). Jis liko antras. Trečiąją vietą, surinkęs 49 257 taškus, užėmė disko metikas Virgilijus Alekna.

Geriausia komanda buvo išrinktas visus įmanomus turnyrus praėjusį sezoną laimėjęs Vilniaus "Lietuvos rytas". Sostinės klubo krepšininkai, surinkę 19 920 taškų, 5 tūkst. taškų aplenkė šiuolaikinės penkiakovės vyrų rinktinę (14 862 tšk.).

Įdomu, jog šių rinkimų nugalėtojai sutapo su Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) laureatais. Per LSŽF geriausiųjų rinkimus, rengtus penktą kartą, sporto žurnalistai metų sportininke išrinko S.Krupeckaitę, metų sportininku - G.Titenį, metų komanda - "Lietuvos rytą".

Įspūdinga apdovanojimų kolekcija

Geriausia šalies metų sportininke tapusi treko dviratininkė S.Krupeckaitė per 2009-uosius sukaupė įspūdingą trylikos apdovanojimų kolekciją. 27 metų dviratininkė triumfavo Europos dviračių treko čempionato Belgijoje sprinto daugiakovės rungtyje ir iškovojo pirmą Europos čempionės titulą. Lenkijoje vykusiame pasaulio čempionate reaktyvinė mergina per 500 metrų sprinto rungtį pasiekė pasaulio rekordą (33,296 sek.) ir iškovojo aukso medalį, po komandinių 500 metrų sprinto lenktynių kartu su Gintare Gaivenyte ji pasipuošė bronzos medaliais, o tokį patį apdovanojimą Simona pelnė, kai įveikė 200 m sprinto rungtį. Dar keturis medalius S.Krupeckaitė iškovojo Panevėžyje per Lietuvos čempionatą ir laimėjo ne vieną pasaulio taurės etapo apdovanojimą.

Geriausi sportininkai bus pagerbti sausio 8 dieną. Pirmąją vietą užėmusiai S.Krupeckaitei tradiciškai bus įteikta Šaulio skulptūra. Praėjusiais metais geriausiojo rinkimus laimėjo Pekino olimpinėse žaidynėse sidabro medalį iškovojęs šiuolaikinės penkiakovės meistras Edvinas Krungolcas.

S.Krupeckaitė - ne pirmoji dviračių sporto atstovė, tapusi geriausia metų sportininke. 1995 metais geriausiu išrinktas Remigijus Lupeikis, 1998-aisiais - Diana Žiliūtė, 1999-aisiais - Edita Pučinskaitė, 2001-aisiais - Rasa Polikevičiūtė, 2002 metais - Raimondas Rumšas.

Vėl sieks medalio

Devynis aukso medalius įvairaus rango varžybose pernai iškovojusi S.Krupeckaitė tvirtina, kad 2009-ieji jai buvo ypač sėkmingi. "Mano, kaip profesionalios dviratininkės, karjeroje šis sezonas kol kas yra rezultatyviausias. Tačiau nemanau, jog pasiekti laimėjimai jau yra mano karjeros viršūnė, - prieš Naujuosius kalbėjo treko dviratininkė. - Šiuo metu rengiuosi kovo mėnesį vyksiančiam pasaulio čempionatui, iš kurio taip pat labai viliuosi parsivežti aukščiausius apdovanojimus. Noras ir šiemet apsivilkti čempionės marškinėlius, be abejo, didžiulis. Jaučiuosi užtikrinta, nes treniruotės vyksta kryptingai. Į kiekvienas varžybas žiūriu kaip į dar vieną laiptelį viršūnės link. Pasaulio čempionatas - svarbiausios metų varžybos. Per jas pernai man pavyko pasiekti neįtikimų rezultatų."

Geriausių šalies sportininkų dešimtukas:

1. Simona Krupeckaitė Dviračių sportas 78 197 tšk.

2. Giedrius Titenis Plaukimas 55 350

3. Virgilijus Alekna Lengvoji atletika 49 257

4. Mindaugas Griškonis Irklavimas 47 695