Profesionalės išstūmė lietuves

2013 10 14 6:00
Lietuvos čempionių gretose rezultatyviausia buvo D.Ilčiukaitė (su kamuoliu). Erlendo Bartulio nuotrauka

Sekmadienį Kauno sporto halėje vykusioje Europos rankinio federacijos taurės moterų turnyro antrojo etapo atsakomojoje dvikovoje Lietuvos čempionių komanda "ACME-Žalgiris" nesugebėjo atsirevanšuoti Ukrainos klubui "Karpaty" už prieš savaitę svečiuose patirtą nesėkmę.

Antano Skarbaliaus vadovaujamos rankininkės vakar vakare savo žiūrovų akivaizdoje pralaimėjo Ukrainos čempionėms iš Užgorodo – 27:42 (13:23). Kauniečių gretose 9 įvarčius pelnė Dovilė Ilčiukaitė, po 5 - Gabija Vidūnaitė ir Neringa Palionytė. Nugalėtojų komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Ivanna Mygovič - 10 įvarčių, Nadija Voronova – 7 ir Viktorija Cybulenko 6.

Pirmąją šių komandų dvikovą spalio 5 dieną Užgorode "ACME-Žalgirio" rankininkės pralaimėjo 23:28 (11:14). Kadangi ilga kelionė autobusu į Ukrainą tuomet gerokai išvargino Kauno klubo sportininkes, tai, pasak trenerio A.Skarbaliaus, buvo viena išvykoje patirtos nesėkmės priežasčių.

Juo skaudesnė dabar patirta nesėkmė. Tikėtasi namie laimėti didesniu nei 5 įvarčių skirtumu (tiek lietuvės pralaimėjo išvykoje), tačiau ir šį kartą varžovės parodė mūsų rankininkėms jų vietą. Jau po pirmojo kėlinio buvo aišku, kad varžovės puikiai pasirengė šioms rungtynėms. Kaip teigė Lietuvos rankinio federacijos atstovas Bronius Girdzijauskas, varžovės tiesiog buvo geresnės visur. Jų aktyvi ir agresyvi gynyba nuolat išprovokuodavo mūsų rankininkių klaidas puolime. O pačios puldamos Ukrainos klubo atstovės dažniausiai pasiekdavo tikslą. Per pirmąjį kėlinį jos surengė devynias rezultatyvias atakas, o tuo pat metu mūsiškės - nė vienos. Tad nenuostabu, kad ilsėtis žalgirietės ėjo atsilikdamos net 10 įvarčių skirtumu. Po pertraukos mūsiškių žaidimas, deja, nepagerėjo. Namų rungtynėss ukrainietėms pralaimėtos 15 įvarčių skirtumu.

Po atsakomųjų rungtynių Lietuvos čempionių komandos strategas A.Skarbalius neslėpė nusivylimo: “Aikštelėje varžovės buvo geresnės už mus bene visur, todėl būtina treniruotis dukart per dieną. Tai įmanoma tik profesionalių sporte. Tai - viso Lietuvos rankinio problema.” Europos taurės turnyro antrojo etapo varžybas laimėjusi Užgorodo komanda “Karpaty” kitas rungtynes žais lapkritį su Kopenhagos (Danija) klubu. O "ACME-Žalgirio" rankininkės jau baigė savo pasirodymą prestižiniame turnyre.