Pusfinalyje - klasikinė amerikietės ir rusės kova

2015 07 09 6:00
Marija Šarapova.  AFP/Scanpix nuotrauka

Atvirajame Vimbldono teniso čempionate moterų vienetų varžybose liko keturios pretendentės į nugalėtojos titulą.

Ketvirtfinalyje šiuo metu pajėgiausia pasaulio tenisininkė amerikietė Serena Williams (1 reitingas) atliko 17 neatremiamų padavimų ir po trijų setų kovos 3:6, 6:2, 6:3 įveikė baltarusę Viktoriją Azarenką (23). Šį mačą centrinėje turnyro arenoje stebėjo net 15 tūkst. žiūrovų.

V. Azarenka pasižymi tuo, kad smūgiuodama kamuoliuką garsiai surinka. Tai jai buvo priminta ir po šios dvikovos vykusioje spaudos konferencijoje. "Pavargau nuo šio klausimo, - atsiduso baltarusė. - Galėtumėte atkreipti dėmesį į mano žaidimą, o ne į riksmus. Rafaelis Nadalis žaisdamas klykauja garsiau už mane, bet niekas nekreipia į tai dėmesio."

Rusijos atstovė Marija Šarapova (4) taip pat po trijų setų 6:3, 6:7 (3:7), 6:2 nugalėjo amerikietę Coco Vandeweghe. "Kad laimėčiau šį mačą, aikštelėje privalėjau palikti visas jėgas", - 47-ąją vietą pasauliniame reitinge užimančią varžovę gyrė rusė.

Pusfinalyje S. Williams ir M. Šarapova stos į kovą viena prieš kitą. Tai bus klasikinė dvikova, nes abi sportininkės tarpusavyje varžėsi jau 20 kartų. Iš jų net 16 sykių laimėjo amerikietė. Pastarąjį kartą - šių metų atvirųjų Australijos pirmenybių finale Melburne.

"Taip, tai buvo. Tačiau kiekvieną kartą žaisti su M. Šarapova labai sunku. Ji tikra kovotoja", - diplomatiškai kalbėjo S. Williams. 20 Didžiojo kirčio turnyrų laimėtoja S. Williams Vimbldone yra nugalėjusi varžoves penkis sykius, M. Šarapova triumfavo kartą, tačiau prieš 11 metų.

Kitą pusfinalio porą sudarys lenkė Agnieszka Radwanska (13) ir ispanė Garbine Muguruza (20). A. Radwanska ketvirtfinalyje 7:6 (7:3), 3:6, 6:3 pranoko amerikietę Madison Keys (21), o G. Muguruza 7:5, 6:3 įveikė šveicarę Timeą Bacsinszky (15).

Vimbldono čempionato pusfinalį A. Radwanska pasiekė trečią kartą, o G. Muguruza šio turnyro elitiniame ketvertuke kovos pirmą sykį. Pastarąjį kartą Ispanija savo atstovę Vimbldono turnyro pusfinalyje turėjo 1997 metais - tada į jį pateko Arantxa Sanchez Vicario.

Vimbldono teniso čempionato prizų fondą sudaro 36,9 mln. eurų. Vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 2,59 mln. eurų ir 2 000 reitingo taškų.