Pyktį išliejo ant australų

2009 04 16 0:00
Lietuvos ledo ritulininkai mače su australais turėjo retą progą pasidžiaugti įvarčių gausa ir, žinoma, pergale.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Pasaulio ledo ritulio I diviziono čempionate Lietuvos rinktinė sugebėjo atsitiesti po košmariško varžybų starto.

Vilniuje vykstančias pirmenybes lietuviai praėjusį savaitgalį pradėjo dviem triuškinamais pralaimėjimais prieš Kazachstano (1:5) ir Slovėnijos (2:8) rinktines.

Trečiosiose rungtynėse Lietuvos ledo ritulininkai susikaupusį pyktį išliejo ant autsaiderių australų - Žaliojo žemyno atstovus sutriuškino rezultatu 9:3.

Jau po pirmo kėlinio mūsiškiai pirmavo 5:0, tad vėliau galėjo patausoti jėgas vakar vakare vykusiai dvikovai su Kroatija, po kurios turėjo paaiškėti, ar lietuviai galės tęsti kovą dėl medalių.

"Kai pirmame kėlinyje įgijome tokią persvarą, mačo baigtis nebekėlė abejonių. Todėl vėliau nepersistengėme ir šiek tiek patausojome jėgas", - paaiškino du įvarčius pelnęs Elektrėnų "Energijos" puolėjas Šarūnas Kuliešius.

6,4 tūkstančio žiūrovų audringai palaikomi šeimininkai visa galva pranoko australus. Lietuviai į vartus ritulį metė net 60 kartų, varžovai - vos 24.

"Gerai išanalizavome australų žaidimą. Nusprendėme juos spausti nuo pat pradžios ir kuo dažniau smūgiuoti į vartus. Tai pasiteisino - greitai įmušę įvarčius, netrukus jau kontroliavome situaciją aikštėje", - teigė Lietuvos rinktinės treneris Dmitrijus Medvedevas, pripažinęs, kad jo auklėtinius slėgė psichologinė atsakomybė po dviejų nesėkmių.

"Šių rungtynių tiesiog negalėjome pralaimėti. Visi buvome nusiteikę kautis 200 procentų savo galimybių ir norėjome padovanoti pergalę gausiai mus palaikantiems sirgaliams", - džiaugėsi gynėjas Petras Nausėda.

Iš I diviziono į elitinę 16 geriausių planetos rinktinių grupę pateks tik turnyro nugalėtojai. Blogiausiai pasirodžiusi rinktinė iškris į II divizioną.

Lietuva - Australija 9:3 (5:0, 2:1, 2:2). Š.Kuliešius (4:12 ir 13:17), A.Katulis (14:10 ir 49:07), S.Ivanuškinas (7:49 ir 31:15), D.Lelėnas (15:16), D.Kumeliauskas (39:11), P.Verenis (45:01); V.Stransky (32:24), R.Franchini (51:49), D.Uptonas (56:48).

Kroatija- Slovėnija 2:4 (0:1, 2:1, 0:2).

Kazachstanas - Japonija 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Slovėnija 3 3 0 0 0 18:4 9

2. Kazachstanas 3 3 0 0 0 14:3 9

3. Japonija 3 2 0 0 1 15:5 6

4. Lietuva 3 1 0 0 2 12:16 3

5. Kroatija 3 0 0 0 3 4:17 0

6. Australija 3 0 0 0 3 4:22 0