R. Berankio skriaudiką sustabdė šveicarų legenda

2016 01 21 6:00
Roger Federeris nesunkiai pateko į "Australian Open" varžybų šešioliktfinalį. Reuters/Scanpix nuotrauka

Melburne vykstančiame atvirame Australijos teniso čempionate („Australian Open“) vakar paaiškėjo pirmieji šešioliktfinalio etapo dalyviai.

Vyrų varžybose nugalėtojo titulą ginantis serbas Novakas Džokovičius (1 reitingas) 6:1, 6:2, 7:6 (7:3) nugalėjo prancūzą Quentiną Halysą. N. Džokovičiaus varžovu šešioliktfinalyje bus italas Andreasas Seppi (26), 7:5, 6:4, 6:4 įveikęs amerikietį Denisą Kudlą.

Nors Q. Halysas patyrė nesėkmę, į trečiąjį varžybų etapą pateko dar trys Prancūzijos tenisininkai. Jo-Wilfriedas Tsonga (9) 7:5, 6:1, 6:4 pranoko australą Omarą Jasiką, Gillesas Simonas (14) 6:3, 5:7, 7:6 (7:1), 4:6, 7:5 nugalėjo rusą Jevgenijų Donskojų, o po kvalifikacinio turnyro į pagrindines varžybas patekęs Pierre'as Huguesas Herbertas 6:3, 6:4, 6:0 įveikė amerikietį Noah Rubiną.

Ričardą Berankį pirmadienį eliminavęs ukrainietis Aleksandras Dolgopolovas antrajame rate neatsilaikė prieš legendinį Šveicarijos tenisininką Roger Federerį (3) – 3:6, 5:7, 1:6. Ši dvikova truko tik 1 val. 33 minutes.

17-os Didžiojo kirčio turnyrų laimėtojo R. Federerio žaidimą Melburne stebi ir dvi šešiametės jo dukros dvynės Myla Rose ir Charlene Riva. Tačiau televizijos kameros užfiksavo, kaip per mačą su A. Dolgopolovu mergaitės stebėjo ne žaidimą, o vartė knygeles.

„Kol kas jų nejaudina tėvo reikalai aikštelėje“, – juokėsi R. Federeris, Australijoje nugalėjęs 2004, 2006, 2007 ir 2010 metais.

Šešioliktfinalyje žais dar du turnyro favoritai: čekas Tomašas Berdychas (6), 6:4, 6:0, 6:3 įveikęs bosnį Mirzą Bašičių, ir kroatas Marinas Čiličius (12), 6:4, 6:3, 7:6 (7:4) įveikęs ispaną Albertą Ramosą Vinolasą.

Moterų varžybų antrajame rate pirmoji planetos raketė Serena Williams (1) 6:1, 6:2 pranoko Hisieh Su-wei iš Taivano. Ketvirtoji pagal reitingą lenkė Agnieszka Radwanska 6:4, 6:2 įveikė kanadietę Eugenie Bouchard, o penktoji rusė Marija Šarapova 6:2, 6:1 nepaliko vilčių baltarusei Aleksandrai Sasnovič. Beje, M. Šarapova po mačo prisipažino, kad žaidė „labai vidutiniškai“.

Didžiausiu trečiosios varžybų dienos netikėtumu tapo Čekijos tenisininkės Petros Kvitovos (6) nesėkmė. Ji 4:6, 4:6 pralaimėjo Australijai atstovaujančiai rusei Darijai Gavrilovai.

Tuo metu rusė Svetlana Kuznecova (23) neatsilaikė prieš ukrainietę Kateriną Bondarenko – 1:6, 5:7.

Atvirų Australijos teniso pirmenybių prizų fondą sudaro 28,07 mln. eurų. Vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 2,42 mln. eurų ir 2 000 reitingo taškų.