R. Berankis keliaus į Melburną

2014 11 21 17:08
Ričardas Berankis Italijoje pasiekė pusfinalį. AFP/Scanpix nuotrauka

Šios savaitės pradžioje iš pirmojo ATP reitingo šimtuko iškritęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis artimiausiu metu turėtų vėl į jį sugrįžti.

107-ąją vietą reitinge užimantis 24 metų lietuvis Italijos Andrijos mieste vykstančiame "Challenger" serijos "Castel del Monte" turnyre iškopė į pusfinalį.

Varžybų ketvirtfinalyje R. Berankis penktadienį 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo stipriu padavimu pasižymintį 32-ejų čeką Janą Mertlą (ATP-214).

Pirmame sete abu tenisininkai neklydo ir laimėjo visus šešis savo padavimus. Pratęsimas prasidėjo lietuvio padavimu, tačiau tašką laimėjo čekas. Bet netrukus R. Berankis iškovojo keturis taškus iš eilės, atitrūko 4:1, 5:2 ir nugalėjo pratęsime 7:5.

Antro seto pradžioje kartojosi tas pats scenarijus - sportininkai paduodami neklydo. Lūžis įvyko septintame geime, kai R. Berankis laimėjo J. Mertlo padavimą, išsiveržė į priekį 4:3 ir nugalėjo 6:4.

Patekęs į pusfinalį, R. Berankis uždirbo 29 reitingo taškus ir 1 760 eurų premiją. O svarbiausia, kad ši sėkmė jam atvėrė duris į pagrindines "Australian Open" varžybas, sausį vyksiančias Melburne.

Atvirajame Australijos čempionate R. Berankis žais ketvirtą kartą iš eilės. Geriausiai jam sekėsi 2011 ir 2013 metais, kai pasiekė šešioliktfinalį.

Varžybų Andrijoje pusfinalyje lietuvis kovos su vokiečio Michaelio Berrerio (136) ir lenko Andriejaus Kapaso (495) dvikovos nugalėtoju. Pirmame varžybų rate R. Berankis 7:5, 6:3 pranoko italą Robertą Marcorą (234), o aštuntfinalyje 5:7, 6:3, 7:6 (7:5) įveikė bosnį Aldiną Setkičių (226).

"Castel del Monte" turnyro prizų fondą sudaro 35 tūkst. eurų. Nugalėtojui atiteks 80 ATP reitingo taškų ir 5 035 eurų premija.