R.Berankis - pasaulio aštuoniolikmečių teniso čempionas

2007 12 11 0:00
R.Berankis pirmenybes Floridos valstijoje laimėjo jau antrą kartą.
AFP/scanpix nuotrauka

Septyniolikmetis Ričardas Berankis tapo neoficialaus pasaulio jaunių teniso čempionato (Orange Bowl Tennis Championships 2007) Floridos valstijoje (JAV) vienetų nugalėtoju ir pajėgiausių planetos ITF aštuoniolikmečių reitinge iš lyderio pozicijos išstūmė baltarusį Vladimirą Ignatiką.

Antras pagal reitingą Lietuvos tenisininkas aštuoniolikmečių turnyro JAV finale 6:3, 6:2 nugalėjo šešioliktąją raketę bulgarą Grigorą Dimitrovą, kuriam iš kovos šiose varžybose buvo pavykę eliminuoti favoritą V.Ignatiką.

Trenerio Remigijaus Balžeko auklėtinis R.Berankis šias pirmenybes Floridos valstijoje laimėjo jau antrą kartą. 2004 metais lietuvis laimėjo keturiolikmečių vienetų turnyrą.

Šio sezono pabaiga R.Berankiui buvo itin sėkminga - rudenį jis laimėjo atviras Kanados jaunių teniso pirmenybes bei pirmąjį per savo karjerą "Grand Slam" serijos turnyrą - atvirą JAV teniso čempionatą.

Pirmadienį paskelbtoje naujoje pajėgiausių pasaulio tenisininkų ATP klasifikacijoje nesėkmingai ITF serijos turnyre Sudane žaidęs Gvidas Sabeckis prarado tris pozicijas ir su 38 taškais iš 567 vietos smuktelėjo į 570. Viena vieta žemyn - iš 706 pozicijos į 707 - nukrito pasaulio jaunių čempionu sekmadienį tapęs R.Berankis. Suaugusiųjų varžybose nedalyvavusio lietuvio sąskaitoje liko 23 įskaitiniai taškai.

Vos vienintelį įskaitinį tašką turintis trečiasis Lietuvos atstovas Laurynas Grigelis liko 1480 pozicijoje.

Pirmajame dešimtuke jokių pakitimų neįvyko. ATP reitingo lyderiu tebėra ketvirtą sezoną iš eilės pirmąją vietą galutinėje šio sezono ATP klasifikacijoje užsitikrinęs šveicaras Rogeris Federeris. Jis turi 7180 taškų ir 1445 taškais lenkia antrojoje vietoje esantį ispaną Rafaelį Nadalį. Trečias ATP klasifikacijoje liko serbas Novakas Djokovičius (4470 tšk.).

Pasaulio tenisininkių WTA reitinge Lina Stančiūtė su 68 taškais iš 328 vietos nukrito į 329. Per savaitę Lietuvos tenisininkės įskaitinių taškų suma nepakito, o ją aplenkė rusė Nina Bratčikova (73 tšk.; pakilo į 318 poziciją iš 350).

Klasifikacijoje tebepirmauja belgė Justine Henin (6155 tšk.), ji lenkia rusę Svetlaną Kuznecovą (3725) bei serbę Jeleną Jankovič (3475).