R.Drazdauskaitė įvykdė olimpinį B normatyvą

2007 10 30 0:00
Maratono nuotolį R.Drazdauskaitė oficialiai bėgo pirmą kartą.
Redakcijos archyvo nuotrauka

Sekmadienį Frankfurto (Vokietija) maratone Rasa Drazdauskaitė bėgo pirmąjį per savo karjerą maratono (42 km 195 m) nuotolį ir tarp 1562 finišavusių moterų užėmė 10-ąją vietą.

Lietuvos bėgikės rezultatas - 2 val. 37 min. 18 sekundžių. R.Drazdauskaitė įvykdė 2008 metų Pekino (Kinija) vasaros olimpinių žaidynių B lygio normatyvą. Nuo A lygio normatyvo lietuvę skyrė 18 sekundžių.

R.Drazdauskaitės rezultatas Frankfurto maratone - penktas per visą Lietuvos maratono istoriją. Greičiau maratoną įveikti pavyko tik Živilei Balčiūnaitei, Stefanijai Statkuvienei, Ingai Juodeškienei ir Vilijai Birbalaitei.

Frankfurto maratono nugalėtoja tarp moterų tapo vokietė Melanie Kraus (2:28:56).

Mindaugui Pukštui sekmadienį nepavyko apginti pernai iškovoto Eurazijos maratono Stambule (Turkija) nugalėtojo titulo. Lietuvos bėgikas tarp 544 dalyvių užėmė 68-ąją vietą. Jo rezultatas - 2 val. 50 min. 43 sekundės.

Maratono nugalėtoju tarp vyrų tapo Kenijos stajeris Davidas Emmanuelis Cheruiyotas (2:10:56), aplenkęs tautietį Marką Windotą Yatichą (02:11:02) bei Etiopijos bėgiką Tariku Jufarą (2:11:04).

Greičiausiai tarp moterų distanciją nubėgo etiopė Atsede Bayisa Tesema (2:29:05), antra finišavo lenkė Malgorzata Sobanska (2:31:08), trečia - rusė Olga Glok (2:31:10).