R. Meilutytė: „Dirbsiu dar sunkiau“

2015 08 11 6:00
Rūta Meilutytė: „Finalai yra neprognozuojami – taip ir įvyko“. AFP/Scanpix nuotrauka

Rusijos mieste Kazanėje pasibaigusio XVI pasaulio vandens sporto šakų čempionato plaukimo varžybų medalių lentelėje Lietuva užėmė 19 vietą. Vienintelį medalį – sidabro – mūsų kraštui iškovojo Rūta Meilutytė. Be to, kelialapį į kitų metų vasaros olimpiadą iškovojo vyrų 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetės komanda.

Paskutinę čempionato dieną, sekmadienį, visa Lietuva nekantriai laukė moterų plaukimo 50 m krūtine finalo, kuriame kovojo dvigubai ilgesniame nuotolyje sidabrą pelniusi aštuoniolikmetė R. Meilutytė. Pusę distancijos pirma plaukusi Londono olimpinė čempionė distanciją įveikė per 30,14 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą.

Džiaugėsi dėl švedės

Čempione gana netikėtai tapo 27 metų švedė Jennie Johansson (30,05 sek.), sidabras atiteko jamaikietei Aliai Atkinson (30,11 sek.), bronza tenkinosi šios rungties čempionės titulą gynusi rusė Julija Jefimova (30,13 sek.).

Finalas buvo nepaprastai įtemptas: penkios sportininkės finišavo beveik tuo pačiu metu – pirmąją ir penktąją vietas skyrė tik 0,15 sek. Lietuvė nuo trečiąją vietą užėmusios J. Jefimovos atsiliko tik 0,01 sek.

Priminsime, kad prieš dvejus metus pasaulio čempionate Barselonoje (Ispanija) Rūta iškovojo auksą 100 m nuotolyje krūtine bei sidabrą dvigubai trumpesnėje distancijoje.

„Kaip ir sakiau – finalai yra neprognozuojami – taip ir įvyko. Dabar noriu grįžti į treniruotes ir rengtis kitam sezonui“, – po paskutinio savo pasirodymo Kazanėje sakė R. Meilutytė.

Ji tikino buvusi pilna jėgų, tik paprasčiausiai nepavyko visko išdėstyti taip, kai norėjusi.

„Labai džiaugiuosi dėl švedės – ji nusipelnė aukso medalio. Džiaugiuosi matydama ją laimingą. O aš laukiu kito sezono ir dar sunkiau dirbsiu“, – rankų nenuleido sportininkė.

Po varžybų J. Jefimova neslėpė apmaudo. Ji prisipažino į Kazanę atvykusi laimėti tris aukso medalius (50, 100 ir 200 m krūtine rungtyse), tačiau laimėjo tik vieną, sykį buvo trečia, o 200 m nuotolyje nepateko į pusfinalį. „Absoliuti nesėkmė“, – taip savo ir visos Rusijos rinktinės pasirodymą Kazanėje Rusijos žiniasklaidai įvardijo J. Jefimova.

Vyrai laimingi

Savo ilgai brandintą tikslą Kazanėje įgyvendino estafetės 4 po 100 m kompleksinio plaukimo komanda – Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas. Atrankos varžybose mūsiškiai sugaišo 3:35,30 min. ir 0,1 sek. pagerino šešis metus gyvavusį Lietuvos rekordą. Iki pasaulio čempionato finalo lietuviams pritrūko 1,28 sek. Šis laikas mūsų estafetei garantavo 12 vietą tarp 29 startavusių ekipų, o tai reiškia, kad šie vyrai kitąmet bandys siekti medalių Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Iškart po finišo plaukikai sakė padarę viską, ką galėję. Tiesa, D. Rapšys, pamatęs savo rezultatą, tikino, kad tai nėra geriausias jo laikas. O M. Sadauskas juokavo, kad šiek tiek suglumino plaukimo metu plyšę šortai.

Vyrų estafetės pasaulio čempionų titulus iškovojo JAV plaukikai (3:29,93), pastarąjį kartą triumfavę prieš ketverius metus. Sidabro medalius jau trečiose pirmenybėse iš eilės iškovojo Australijos kvartetas, o čempionų titulus ginę prancūzai (3:30,50) tenkinosi bronzos medaliais.

Ilgai brandintą tikslą – patekti į olimpiadą – įgyvendino Lietuvos vyrų estafetė. Viduryje – rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas./ltuswimming.com

Amerikietės medaliai

Čempionato didvyre tapo amerikietė Katie Ledecky, nugalėjusi plaukdama 800 m laisvu stiliumi ir iškovojusi istorinį – penktą – aukso medalį Kazanėje. 18-metė plaukikė nuotolį įveikė per 8:7,39 min. ir net 3,61 sek. pagerino pačiai nuo praėjusių metų birželio priklausiusį pasaulio rekordą. Tai buvo jau trečiasis jos pasaulio rekordas Kazanėje (prieš tai dusyk gerino planetos rekordą 1500 laisvuoju stiliumi nuotolyje) bei dešimtasis karjeroje.

K. Ledecky tapo pirmąja plaukike, kuri laimėjo plaukdama laisvuoju stiliumi net keturis asmeninius nuotolius (200 m, 400 m, 800 m ir 1500 m) bei kartu su komandos draugėmis triumfavo estafetėje 4 po 200 metrų.

Vyrų 1500 m laisvuoju stiliumi distancijos finale dėl nesuprantamų priežasčių nestartavo čempiono titulą ginti turėjęs kinas Sunas Yangas, o naujuoju čempionu tapo Europos rekordą pagerinęs italas Gregorio Paltrinieris (14:39,67).