LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

R. Meilutytė ir Lietuvoje sulaukia konkurencijos

2017 07 04 17:16
Aukso medalį Rūta Meilutytė iškovojo plaukdama 50 m krūtine.
Aukso medalį Rūta Meilutytė iškovojo plaukdama 50 m krūtine. Audriaus Krivicko nuotrauka

Londono olimpinė čempionė 20-metė plaukikė Rūta Meilutytė Alytuje vykstančiame atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate iškovojo aukso medalį, o dėl antrojo titulo antradienio vakarą jai teks gerokai paplušėti.

Mat antroji plaukimo pirmenybių diena pateikė nemažą staigmeną – antradienio rytą 100 m krūtine moterų rungties atrankos varžybose tituluočiausia Lietuvos plaukikė R. Meilutytė buvo aplenkta. Ne itin greitai plaukdama Rūta (1:14,86 min.), kuriai priklauso šios rungties pasaulio rekordas (1:04,25) laimėjo antrą atrankos plaukimą, tačiau trečiajame už ją greitesnė buvo Agnė Šeleikaitė (1:14,16), kuriai tik septyniolika metų. Trečiąją vietą atrankos varžybose užėmė Viktė Labanauskaitė (1:15,61).

Pirmą varžybų dieną R. Meilutytė nesunkiai nugalėjo 50 m plaukimo krūtine rungtį. Olimpinė čempionė laimėjo tiek atranką, tiek finalinį plaukimą, kuriame distanciją įveikė per 31,44 sek., aplenkdama ant podiumo taip pat užlipusias seseris Aušrinę (33,64 sek.) ir Vakarę (34,00 sek.) Girčytes. Šios rungties pasaulio rekordas nuo 2013-ųjų priklauso R. Meilutytei – 29,48 sek.

Šis Lietuvos čempionatas yra paskutinė galimybė mūsų plaukikams įvykdyti pasaulio čempionato ir studentų universiados normatyvus.

Ypatingo susidomėjimo sukėlė 100 m vyrų peteliškės rungtis, kurioje dėl medalių kovojo net trys olimpiečiai – Deividas Margevičius, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys ir jiems iššūkį metęs JAV studijuojantis Tadas Duškinas. Būtent tarp pastarųjų dviejų sportininkų ir vyko pagrindinis mūšis dėl titulo, o triumfavo ne savo mėgstamoje rungtyje plaukęs D. Rapšys – 52,84 sek., taip įvykdydamas pasaulio čempionato B normatyvą.

Nuo brolio neatsiliko ir aukso medaliu savo trofėjų kolekciją papildė dvigubai ilgesnėje moterų plaukimo peteliške rungtyje startavusi Dominyka Rapšytė. Ji po atkaklios kovos paskutiniuose distancijos metruose aplenkė Beatričę Kanapienytę – 2 min. 23,96 sek.

Vyrų 50 m nugara plaukimo rungtyje greičiausias buvo Gytis Stankevičius. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis baseine užtruko 25,64 sek.

Nepaprastai atkakli kova vyko moterų 100 m plaukimo nugara finale. Šalies čempione tapo kaunietė Meda Kulbačiauskaitė, pirmavusi ir po atrankos. Pergalę jai užtikrino 1 min. 05,93 sek. rezultatas. Vos 0,1 sek. nuo nugalėtojos atsiliko Klaipėdos Gintaro sporto centro atstovė Paulina Pekūnaitė, tik finiše aplenkusi alytiškę Gabiją Minkauskaitę. Ketvirtoje vietoje likusiai Anastasijai Rogožinai iki apdovanojimų pakylos pritrūko tik 0,34 sek.

Vyrų 200 m krūtine rungtyje dėl čempiono vardo kovojo šiaulietis Valdas Abalikšta ir laikinosios sostinės atstovas Marius Mikalauskas. Fortūna šypsojosi Saulės miesto plaukikui – 2 min. 17,37 sek.

Tokio pat nuotolio plaukime laisvuoju stiliumi į auksą buvo nusitaikę net 5 Kauno plaukikai. Titulą laimėjo Deividas Grigalionis – 1 min. 54,83 sek. Jis buvo greičiausias ir atrankos plaukime.

Sostinės sportininkas Povilas Strazdas buvo greičiausias 400 m kompleksinio plaukimo atrankoje, tačiau varžytis finale atsisakė. Tuo pasinaudojęs čempionu tapo penktuoju rezultatu į finalą patekęs kaunietis Lukas Rutkauskas. Jis nuotolį įveikė per 4 min. ir 50,33 sek. Tik 0,41 sek nuo jo atsiliko komandos draugas Kauno sporto mokykloje „Startas“ Deividas Ivanauskas.

Tarp moterų šioje rungtyje niekas neprilygo šeimininkų atstovei Ievai Jacevičiūtei. Prieš mėnesį pagerinusi šalies rekordą, alytiškė rekordinio tempo nepasiekė, bet varžoves paliko toli už nugaros – 5 min. 08,17 sek.

Diana Jaruševičiūtė triumfavo 50 m plaukime laisvuoju stiliumi – 26,61 sek. Finale ji aplenkė penkiakovininkę Emiliją Serapinaitę bei Medą Kulbačiauskaitę.