R.Meilutytė iškovojo sidabrą, D.Rapšys - auksą

2013 07 13 19:18
Rūta Meilutytė Reuters/Scanpix nuotrauka

Poznanėje (Lenkija) tęsiasi Europos jaunių plaukimo čempionatas, kuriame startuoja septyni Lietuvos sportininkai, tarp kurių ir olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

Ryte vykusiose varžybose R.Meilutytė užtikrintai įveikė 50 metrų laisvuoju stiliumi ir 100 metrų krūtine atranką.

50 metrų laisvuoju stiliumi rungties pusfinalyje R.Meilutytė pagerino Lietuvos rekordą. Distanciją lietuvė įveikė per 25,32 sekundes ir savo pusfinalio plaukime finišavo pirma. Iki šiol buvęs rekordas – 25,55 sek. – taip pat priklausė R.Meilutytei, kurį pasiekė Londono olimpinėse žaidynėse. Pusfinalyje greičiau plaukė tik rusė Rozalija Nasretdinova, pasiekusi naują čempionatų rekordą – 25,19 sek.

Naujasis Lietuvos rekordas laikėsi trumpai: tą patį vakarą vykusiame finaliniame plaukime R.Meilutytė distanciją įveikė per 25,26 sekundes ir iškovojo sidabro medalį! Lietuvė nugalėtojai R.Nasretdinovai nusileido 0,21 sek. Trečią vietą užėmusią italę Giorgią Biondani R.Meilutytė aplenkė vos 0,05 sek.

Mėgstamiausios 100 metrų krūtine rungties pusfinalyje R.Meilutytė pagerino Europos jaunių plaukimo čempionatų rekordą. Lietuvė nuotolį nuplaukė per 1 minutę ir 6,92 sek. bei artimiausią persekiotoją ukrainietę Viktoriją Solntsevą aplenkę beveik 2 sekundėmis. Čempionato rekordą R.Meilutytė pagerino 0,57 sekundėmis.

Europos jaunių plaukimo čempionato auksą iškovojo Danas Rapšys. 200 metrų nugara sportininkas nuplaukė per 1 minutę 59,31 sek. Po pirmųjų 50 distancijos metrų lietuvis buvo antras, įveikęs pusę distancijos – ketvirtas, po 150 metrų – antras. Sidabras atiteko rusui Grigoriui Tarasevičiui (atsiliko 0,2 sek.), bronza – vengrui Davidui Foldhazi (atsiliko 0,58 sek.).

Tai – jau antrasis D.Rapšio medalis šiame čempionate. Lietuvis 100 metrų plaukimo nugara rungtyje iškovojo sidabrą.

Pusfinalio barjerą įveikė ir Ugnė Mažutaitytė. 100 metrų nugara Lietuvos atstovė nuplaukė per 1 minutę ir 3,82 sek., bei savo plaukime finišavo ketvirta. Tarp visų pusfinalio dalyvių U.Mažutaitytės laikas buvo septintas. Beje, dvigubai ilgesniame nuotolyje lietuvė iškovojo sidabro medalį.

Vaikinų 100 metrų plaukimo peteliške rungties pusfinalyje startavo ir Deividas Margevičius. Itin sėkmingai pirmuosius 50 metrų (25,15 sek.) įveikęs lietuvis pirmavo, tačiau finiše pritrūko jėgų ir savo plaukime jis finišavo ketvirtas (54,61 sek.). Vis dėlto tarp visų pusfinalio dalyvių D.Margevičiaus rezultatas buvo septintas ir jis taip pat pateko į rungties finalą.

200 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale varžysis Povilas Strazdas. Lietuvis distanciją įveikė per 1 minutę ir 51,32 sek. bei antrame pusfinalio plaukime finišavo ketvirtas. Tarp visų dalyvių P.Strazdo rezultatas buvo aštuntas.

Nepasisekė Mantui Auruškevičiui. Lietuvis 100 metrų krūtine rungtyje atplaukė per 1 minutę ir 3,7 sek. bei nepateko į finalą. Nuo dešimtos vietos, garantuojančios galimybę kovoti dėl apdovanojimų, M.Auruškevičius atsiliko vos 0,08 sek. Čempionate Lietuvos plaukikui atiteko 12 vieta.