R.Meilutytė pagerino Europos rekordą ir triumfavo Barselonoje

2013 06 11 20:04
R.Meilutytė. AFP/Scanpix nuotrauka

Antradienį Katalonijos sostinėje Barselonoje vyko „Mare Nostrum“ plaukimo varžybų antras etapas. Jame dalyvavo ir pajėgiausia Lietuvos plaukikė 16-metė kaunietė Rūta Meilutytė, kuri triumfavo moterų 50 m plaukimo krūtine varžybose.

Finale lietuvė distanciją įveikė per 29,96 sek. ir pagerino Europos rekordą, kuris iki tol priklausė rusei Julijai Jefimovai (30,09 sek.). Iki naujojo pasaulio rekordo R.Meilutytei pritrūko mažiau nei 0,2 sek. - geriausias planetos rezultatas (29,8 sek.) priklauso JAV atstovei Jessicai Hardy.

Mūsiškė antrą vietą užėmusią danę Moeller Rikke Pedersen (31 sek.) aplenkė daugiau nei viena sekunde.

50 m plaukimo krūtine finalo rezultatai:

1. Rūta Meilutytė (Lietuva) - 29,96 sek.

8. Caroline Reifshammer (Austrija) - 32,66

50 metrų plaukimo krūtine atrankoje R.Meilutytė distanciją įveikė per 31,22 sekundės ir pirmu rezultatu tarp 39-ių dalyvių pateko į finalą.

Antradienį R.Meilutytė dar dalyvavo ir 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje. Mūsiškė nuotolį įveikė per 26,40 sek. ir pasiekė 13-ą rezultatą tarp 63-ių dalyvių, bet į finalą nepateko.

* * *

Primename, kad praėjusį šeštadienį (birželio 8 d.) R.Meilutytė „Mare Nostrum“ varžybų serijos pirmame etape Monake apgynė nugalėtojos titulą 100 metrų nuotolyje krūtine. Ji finale sugaišo 1:05,20 ir pagerino pačiai priklausiusį Europos rekordą (1:05,21).

Sekmadienį (birželio 9 d.) lietuvė laimėjo 50 metrų plaukimo krūtine rungties finalą, o pusfinalio plaukime pagerino Lietuvos rekordą. R.Meilutytės laikas finale - 30,19.

R.Meilutytė ruošiasi svarbiausiam šios vasaros startui - liepos 19 - rugpjūčio 4 dienomis Barselonoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.