R.Meilutytė pagerino Lietuvos rekordą

2012 12 22 17:23
R.Meilutytė/Jono Junevičiaus/anyksta.lt nuotrauka

Kaip praneša portalas anyksta.lt, Anykščiuose vykstančiame Lietuvos plaukimo 25 metrų baseine čempionate, šeštadienį startavo ir olimpinė bei pasaulio čempionė Rūta Meilutytė, kuri laimėjo 200 m kompleksiniu būdu plaukimo finalą.

15-etė distanciją atrankos varžybose šeštadienio rytą įveikė per 2 min. 20,68 sek. Šeštadienio vakarą plaukikė pademonstravo neįtikėtiną tempą. Finaliniame plaukime R. Meilutytė distanciją įveikė per 2 min. 9 sek. Tai naujas Lietuvos rekordas. Iki šiol geriausias rezultatas taip pat priklausė R. Meilutytei (2 min. 17,65 sek.).

Sau pačiai priklausiusį rekordą, kuris buvo pasiektas praėjusių metų gruodžio pradžioje, sportininkė pagerino net 8 sekundėmis.

R. Meilutytės teigimu, dalyvavimas Lietuvos čempionate yra savotiška duoklė Lietuvos sporto mėgėjams.

„Tikiuosi tiesiog gerai pasilinksminti ir pabendrauti su draugais, kurių senai nemačiau. Tiesiog smagiai pabūti. Tai tikrai nėra rimtas startas. Tiesiog praplauksiu ir stengsiuosi pritraukti kuo daugiau žmonių. Girdėjau, kad visi bilietai išpirkti. Ar tai duoklė Lietuvos žiūrovams? Taip, žinoma. Jie dar nė karto manęs nematė Lietuvoje plaukiant tai manau bus smagu“, - teigė trečiadienį į Lietuvą sugrįžusi R.Meilutytė.

Šeštadienio rezultatai:

Vyrai 1500 m

1. Matas Lataitis 17:46.23

Moterys 100 m laisvu stiliumi

1. Jūratė Ščerbinskaitė 28.86

Vyrai 100 m laisvu stiliumi

1. Mindaugas Sadauskas 48.74

Moterys 200 m nugara

1. Ugnė Mažutaitytė 2:11.22 (Lietuvos rekordas, Lietuvos merginų iki 17 m. rekordas)