R.Meilutytė pagerino šalies rekordą

2014 04 10 17:10
R.Meilutytė Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Plimuto klube „Leander Swimming Club“ besitreniruojanti olimpinė plaukimo čempionė Rūta Meilutytė ketvirtadienį Škotijoje pasiekė Lietuvos rekordą.

Glazge vykstančiose „British GAS Swimming Competition“ plaukimo varžybose 17 metė R.Meilutytė 200 m laisvuoju stiliumi rungties ketvirtame kvalifikaciniame plaukime distanciją įveikė greičiausiai - per 2:00,11 – ir 2,57 sekundės viršijo pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą. Bendrojoje įskaitoje lietuvė tarp 63 dalyvių užėmė 7 vietą. Kita mūsų šalies plaukikė Jūratė Ščerbinskaitė (2:03,61) šioje rungtyje buvo 26-a. Pirmąją vietą iškovojo Siobhan-Marie O'Connor (1:57,23), antrąją - Jazmin Carlin (1:58,37), trečiąją – Rebecca Turner (1:59,24).

Kadangi šiose varžybose vyksta Jungtinės Karalystės plaukikų atranka į šiemet rengiamas Britų sandraugos žaidynes, ten gyvenantiems užsienio sportininkams leidžiama dalyvauti tik atrankos plaukimuose. Dėl šios priežasties R.Meilutytė nebekovojo dėl medalio 200 m laisvuoju stilium rungtyje. Be to, Rūta atsisakė dalyvauti savo mėgstamiausios 50 m krūtine rungties atrankoje, nes ši vyko netrukus po jos rekordinio finišo 200 m distancijoje.