R.Meilutytė pateko į dar vieną pusfinalį

2013 08 30 11:18

Dubajuje (JAE) vykstančiame pasaulio jaunimo (14-17 metų amžiaus merginų ir 15-18 metų vaikinų amžiaus) plaukimo čempionate Rūta Meilutytė jau šeštą kartą iškovojo teisę varžytis pusfinalyje (200 metrų kombinuoto plaukimo rungtyje iškart pateko į finalą). Penktadienio rytą vykusioje 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje lietuvė finišavo per 25,36 sek. bei tarp 73 startavusių sportininkių užėmė antrą vietą.

Kita Lietuvos atstovė Eva Gliožerytė atrankoje užėmė 27 vietą (26,93 sek.). Iki vietą pusfinalyje garantuojančios 16 pozicijos plaukikei pritrūko 0,47 sek.

Pirmą vietą atrankos varžybose užėmė rusė Rozalija Nasretdinova, kuri atplaukė per 25,28 sek. Beje, būtent šiai Rusijos sportininkei R.Meilutytė nusileido Europos jaunimo čempionato 50 metrų laisvojo plaukimo rungties finale.

Į pusfinalį nepavyko patekti Povilui Strazdui. 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje lietuvis distanciją įveikė per 51,23 sek. bei užėmė 20 vietą. Tarp 92 startavusių sportininkų geriausiai pasirodė australas Luke‘as Percy, atplaukęs per 49,33 sek.

50 metrų plaukimo krūtine atranka nesėkmingai susiklostė ir Mantui Auruškevičiui, kuris nuotolį įveikė per 29,23 sek. Lietuvio laikas tarp 68 runtyje startavusių plaukikų buvo 24-as. Norint plaukti pusfinalyje, M.Auruškevičiui reikėjo distanciją įveikti ne lėčiau nei per 28,81 sek. Pirmą vietą atrankos varžybose užėmė čempionato rekordą pagerinęs slovėnas Peteris Johnas Stevensas, finišavęs per 27,74 sek.

Primename, jog penktadienį vakare vyksiančiose varžybose R.Meilutytė startuos dukart – 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje bei 50 metrų distancijos nugara finale.