R. Meilutytė pateko į pusfinalį, G. Titenis laukia finalo

2015 08 03 11:41
Rūta Meilutytė be vargo iškopė į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį. AFP/Scanpix nuotrauka

Pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje (Rusija) pirmadienio rytą Rūta Meilutytė 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose nuotolį įveikė per 1 minutę 6,75 sek. ir pateko į pusfinalį.

Pusfinalio varžybos įvyks šį vakarą 17.58 val.

Greičiau už olimpinę čempionę R. Meilutytę atrankos varžybose plaukė Rusijos atstovė Julija Jefimova (1:06,31), kinė Jinglin Shi (1:06,45) ir amerikietė Jessica Hardy (1:06,68).

Kitam mūsų šalies atstovui Danui Rapšiui šį rytą nepavyko prasibrauti į pusfinalį. 100 m plaukimo nugara atrankos varžybose lietuvis finišavo per 54,86 sek. ir tarp 67 dalyvių liko 28-as.

Pusfinalio nepasiekė ir ryte 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijos varžybose dalyvavęs Povilas Strazdas. Jo laikas – 1 min. 49,91 sek. Tarp 79 atrankos varžybose dalyvavusių sportininkų Povilas liko 39-as.

Šį vakarą (17.32 val.) 100 m plaukimo krūtine finale startuos Giedrius Titenis. Sekmadienį pusfinalyje Giedrius 100 m nuplaukė per 58,96 sekundės ir, 0,28 sekundės pagerinęs pačiam priklausiusį šalies rekordą, tarp visų šešiolikos pusfinalio dalyvių buvo trečias. Greičiau už mūsiškį plaukė tik čempionatų rekordą gerinę britas Adamas Peaty (58,18 sek.) bei Cameronas Van Der Burghas (58,49 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Sekmadienį varžėsi ir Lietuvos plaukikų estafetė – Simonas Bilis, Mindaugas Sadauskas, Povilas Strazdas ir Tadas Duškinas. Tačiau kvartetui nepavyko iškopti į 100 m laisvuoju stiliumi rungties finalą. Lietuviai nuotolį nuplaukė per 3 minutes 20,15 sekundės ir bendrojoje įskaitoje tarp 30 komandų užėmė 19 vietą.