R.Meilutytei - Europos auksas

2013 12 14 18:44

Danijos Herningo mieste vykstančiame Europos plaukimo čempionate Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį.

100 metrų plaukimo kompleksiniu būdu rungties finale, penktuoju baseino takeliu plaukusi lietuvė distanciją įveikė per 57,68 sekundės ir pagerinusi Europos čempionatų rekordą iškovojo aukščiausią apdovanojimą. Lietuvos atstovė sugebėjo aplenkti geriausia Europos plaukike tituluojamą vengrę Katinka Hosszu (57,96 sek.), kuriai atiteko sidabras. Bronzos medaliu pasipuošė britė Siobhan-Marie O‘Connor (58,26 sek.).

Šeštadienį Rūta taip pat dalyvavo 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje. Distanciją įveikusi per 1.05,13 sek. ji trečiu rezultatu pateko į sekmadienį vyksiantį šios rungties finalą.

Primename, kad tai jau antras R.Meilutytės medalis šiame Europos čempionate. Ketvirtadienį lietuvė iškovojo sidabro medalį 50 metrų plaukimo krūtine distancijoje, nusileidusi tik pagrindinei savo varžovei Rusijos sportininkei Julijai Jefimovai.

Be R.Meilutytės, šeštadienį čempionate startavo dar keturi Lietuvos plaukikai. 50 metrų krūtine rungties pusfinalyje Giedrius Titenis finišavo per 27,03 sek. ir galutinėje įskaitoje likęs tryliktoje vietoje, į finalą nepateko.

100 metrų plaukimo kompleksiniu būdu pusfinalyje dalyvavę Mindaugas Sadauskas (54,45 sek.) ir Igoris Kozlovskis (54,89 sek.) nepateko į finale dalyvausiančių geriausių atletų dešimtuką.

Kiek nepasisekė 100 m nugara plaukusiam Danui Rapšiui. 18-metis finišavo per 51,94 sek., užimdamas aukštą 11 vietą. Deja, finalo dešimtuke jo nepamatysime.