R.Meilutytei ir kitiems lietuviams - sėkminga čempionato pradžia

2013 12 12 10:21

16-metė olimpinė ir pasaulio čempionė bei rekordininkė Rūta Meilutytė ketvirtadienį sėkmingai pradėjo Europos plaukimo čempionatą Danijoje (25 m baseine).

Lietuvė užtikrintai laimėjo pirmosios rungties – 50 m krūtine – savo atrankos plaukimą – 29,94 sekundės, o atrankoje nusileido tik principinei savo varžovei bei šios rungties pasaulio rekordininkei rusei Julijai Jefimovai, kuri jau ketvirtadienio rytą pagerino čempionato rekordą – 29,47 sek.

Būtent J.Jefimovai priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 28,71 sek., o R.Meilutytė greičiausiai yra plaukusi per 28,89 sek.

Moterų 50 m krūtine pusfinalis ir finalas vyks vėliau ketvirtadienį.

Europos čempionate R.Meilutytė kovos dėl 4 medalių – 50 ir 100 m krūtine, 50 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksiniu būdu.

D.Rapšys pagerino Lietuvos rekordą

Pirmasis Lietuvos rekordą ketvirtadienį pagerino Danas Rapšys.

18-metis 200 m nugara nuplaukė per 1 min. 53,08 sek. ir daugiau nei 2 sekundėmis pagerino nuo 2004-ųjų Vytautui Janušaičiui (1.55,28) priklaususį Lietuvos rekordą. Asmeninis D.Rapšio rekordas iki šiol buvo 1.55,56 sek.

D.Rapšys net su 4 rezultatu pateko į finalą, kuris vyks vėliau ketvirtadienį.

Savo plaukimą laimėjusį D.Rapšį atrankoje aplenkė tik vengras Peteris Bernekas (1.52,32), lenkas Radoslawas Kaweckis (1.52,65) ir vokietis Christianas Dieneris (1.52,84).

Lietuvos rinktinės finalas ir rekordas

Lietuvos rekordą ketvirtadienį pagerino ir Lietuvos rinktinė. Tadas Duškinas, Danas Rapšys, Giedrius Titenis ir Mindaugas Sadauskas estafetėje 4 po 50 m kompleksiniu būdu įveikė per 1 min. 35,81 sek. (ankstesnis rekordas buvo 1.35,97).

Mūsiškiai parodė 7 rezultatą ir pateko į ketvirtadienį vyksiantį finalą.

Lietuvos rekordą pagerino ir P.Strazdas

Dar vieną Lietuvos rekordą iš Vytauto Janušaičio atėmė Povilas Strazdas. Jis 400 m laisvu stiliumi nuplaukė per 3 min. 47,95 sek. ir buvusį geriausią šalies rezultatą (3.49,96 nuo 2004 m.) pagerino daugiau nei 2 sekundėmis.

Tiesa, vietos rungties finale negarantavo net rekordinis greitis. P.Strazdas galutinėje įskaitoje užėmė 34 vietą tarp 62 dalyvių.

G.Titenis taip pat plauks pusfinalyje

Ketvirtadienį pusfinalyje plauks ir Giedrius Titenis. Vyrų 100 metrų krūtine rungtyje lietuvis užtruko 58,58 sek. ir į kitą etapą pateko su 9 rezultatu.

Nepasisekė I.Kozlovskiui. Jis distanciją įveikė per 1.00,50 sek. ir liko 43-ias tarp 60-ies dalyvių bei už pusfinalio borto.

M.Sadauskas ir S.Bilius – į pusfinalį

Į pusfinalį ketvirtadienį pateko ir Mindaugas Sadauskas bei Simonas Bilius. M.Sadauskas 50 m laisvu stiliumi nuplaukė per 22,09 sek. ir užėmė 19 vietą, o S.Bilius su 22,14 sek. laiku buvo 22-as.

Trečias šioje distancijoje plaukęs lietuvis Jevgenijus Rogožinas (23,36 sek.) liko prieš paskutinis – 58-as.

Atrankoje greičiausiai plaukė rusas Vladimiras Morozovas (20,89 sek.).

I.Kozlovskis pagerino asmeninį rekordą

200 m kompleksiniu būdu plaukęs Igoris Kozlovskis daugiau nei sekunde pagerino asmeninį rekordą – 2 min. 0,07 sek. (buvo 2.01,25), bet į finalą, kuriame plauks 10 greičiausių, nepateko.

I.Kozlovskis laimėjo savo atrankos plaukimą, o galutinėje įskaitoje liko 26-as iš 40-ies dalyvių. Iki finalo lietuviui trūko 3,86 sekundės.

U.Mažutaitytė pagerino asmeninį rekordą

Į finalą moterų 100 m rungtyje nepateko ir Ugnė Mažutaitytė. Lietuvė 0,01 sek. pagerino asmeninį rekordą – dabar jis 1 min. 2,35 sek. ir užėmė 26 vietą iš 35-ių dalyvių. Iki finalo mūsiškei trūko 2,09 sek.

T.Duškinas ir D.Margevičius gerino asmeninius rekordus

Vyrų 100 m peteliške rungtyje Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas gerino asmeninius rekordus, tačiau į finalą nepateko.

D.Margevičius užėmė 29 vietą (52,90 sek.), o T.Duškinas (52,99 sek.) – 31 tarp 48 dalyvių.