R.Meilutytei - sidabras

2013 08 04 19:46
R.Meilutytė pasveikino J.Jefimovą (dešinėje) su pergale. AFP/Scanpix nuotrauka

Rūta Meilutytė iš Barselonoje vykusio pasaulio vandens sporto šakų čempionato grįš su aukso ir sidabro medaliais rankose.

Prieš tai triumfavusi 100 metrų distancijoje plaukdama krūtine, sekmadienį lietuvė perpus trumpesniame nuotolyje turėjo pripažinti rusės Julijos Jefimovos pranašumą ir iškovojo sidabro medalį.

Atkakli kova tarp R.Meilutytės ir J.Jefimovos vyko nuo pat starto signalo. Nepaisant tradiciškai gero reakcijos laiko (0,59 sek.), po šuolio į vandenį išnirusi lietuvė neturėjo jokio pranašumo – puikiai startavo ir J.Jefimova. Pirmoji baseino sienelę palietė Rusijos plaukikė, kurios laikas 29,52 sek. – vos 0,04 sek. prastesnis nei R.Meilutytės pasaulio rekordas, pasiektas šeštadienį vykusiame pusfinalyje. Lietuvė distanciją įveikė per 29,59 sek. Bronzos medalis atiteko amerikietei Jessicai Hardy, pakartojusiai Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų rekordą – 29,8 sek.

Primename, jog be R.Meilutytės į planetos pirmenybių pusfinalius pateko dar du Lietuvos sportininkai: Giedrius Titenis 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje buvo 12-as, analogiškoje 200 metrų distancijoje – 11-as, o Danas Rapšys 200 metrų distancijoje plaukiant nugara užėmė 14 vietą.